Sağlık - Cilt ve Saç Bakım

Sağlıklı Cilt İçin Makyaj Teknikleri Püf Noktaları nelerdir?

Sağlıklı Cilt İçin Makyaj Teknikleri! Hiçbir şey taze, ışıltılı ve sağlıklı cilt kadar güzel görünmez. Kusursuz makyaj teknikleri ile taze, nemli ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Işıltılı Makyaj Teknikleri İçin Neye İhtiyacınız Var?

Işıltılı Makyaj Teknikleri İçin Neye İhtiyacınız Var?
Işıltılı Makyaj Teknikleri İçin Neye İhtiyacınız Var?
  • Hafif Bir Fondöten
  • Fondöten Fırçası
  • Makyaj Altı Baz
  • Aydınlatıcı
  • Bronzlaştırıcı
  • Gevşek Toz Pudra

Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılabilecek Uygulamalar

1. Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Cildinize uygulayacağınız hangi bakım kürü ya da ürün olursa olsun, mutlaka sağlıklı cilt elde etmek için mutlaka hazırlık yapmanız gerekecek. Yüzünüz temiz değilse, makyajınız güzel görünmez. Yüzünüzü iyice temizleyin, bir peeling ürünü kullanarak yüzeydeki ölü hücreleri kaldırın. Daha sonra sıkılaştırıcı bir tonik kullanın.

2. Nemlendirin, Makyaj Altı Bazınızı Sürün

Cildiniz tarafından rahatlıkla emilebilen bir nemlendirici kullanın ve bunu bir alışkanlık haline getirin.

Cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Çünkü nem, ciltteki lekelerin görünümünü azaltır ve daha sağlıklı cilt görünümü sağlar. Daha sonra makyaj altı bazınızı uygulayın. Makyaj altı baz, cildinizi eşit ve kusursuz bir ten için hazırlar. Bu küçük adım makyajınızın daha uzun süre dayanmasını sağlar.

3. Fondöten Uygulayın

Uygun bir fırça kullanarak hafif bir fondöten uygulayın. İsterseniz fondötenden önce lekeleri kapatmak için kapatıcı kullanabilirsiniz.

4. Aydınlatıcı Uygulayın

Cildinize ışıltı vermek için bir aydınlatıcı kullanın. Elmacık kemiklerinizin, burnunuzun ve çenenizin üzerine aydınlatıcı sürün ve fırçayla karıştırın.

5. Elmacık Kemiklerinizi Şekillendirin

Elmacık kemiklerinizi tanımlamak için sadece bronzlaştırıcı yeterli değildir. Kontör uygulayın.

6. Makyajınızı Sabitleyin

Yüzünüzü yarı saydam bir tozla ayarlayın. Aksi takdirde gün ortasına doğru, makyajınız kötü görünmeye başlar.

Makyaj Yapmadan Doğal Olarak Nemli ve Sağlıklı Cilt Görünümüne Kavuşun

Nemli, parlak ve sağlıklı bir cilt elde etmek için sürekli bir cilt bakımı gerekir.

1. Yeterli Uyuyun

Sağlıklı cilt için her gün temizleme, tonikleme ve nemlendirme basamaklarını titizlikle uygulayın. Yeterli uyku da cilt üzerinde bu basamakların düzenli uygulanması ile aynı etkiyi yapar. Yani belli bir saatten sonra cep telefonunuzdan ayrılın ve uyuyun. Her gece en az 8 saat uykunuzu alın. İyi bir gece uykusu, yaşlanma sürecini yavaşlatırken, hasarlı cilt hücrelerini onarmanızı sağlar.

2. Günlük Alışkanlıklarınızda SPF Kullanın

SPF günlük kullanılmalıdır. Cildinizi tüm yıl boyunca güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından korumanız, cilt sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Her gün güneş koruyucu kullanırsanız, bunun faydalarını uzun vadede hissedersiniz. Bu adımı düzenli uygulayarak cilt kanseri, erken yaşlanma, hiperpigmentasyon ve güneş yanıkları riskini azaltabilirsiniz. Her gün SPF 30 veya daha yüksek bir güneş koruyucu kullanın.

3.Düzenli Peeling Uygulayın

Cildinize peeling yapmak gözenekleri tıkayan ölü deri hücrelerinin uzaklaşmasını sağlar. Ayıca cilt bakım ürünlerinin de daha derine nüfuz etmesine yardımcı olur. Onların etkisinin maksimum düzeyde hissedilmesini sağlar. Haftada iki kez peeling yapmak, cildinizin daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Çatlakları azaltır ve yaşlanma belirtileriyle savaşır.

4. İşlenmemiş Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Hindistan cevizi yağı genellikle her cilt tipi için uygundur. Birçok anti bakteriyel özelliği ile, sadece harika bir nemlendirici olmakla kalmaz, aynı zamanda en iyi makyaj çıkarıcı ve derin temizleyici görevi de görür. Cam gibi pırıl pırıl bir cilt istiyorsanız, Hindistan cevizi yağını güzellik rejiminizin bir parçası haline getirin. Farkı göreceksiniz.

5. Nemlendirici Maske Kullanın

Cildinize haftada bir veya iki kez bir kil maskesi ve nemlendirici maske uygulayın. Böylece cildinizi her mevsim taze ve ışıltılı tutarsınız.

6.  Cilt Bakım Uygulamanıza Retinol Dahil Olmalıdır

Retinoid, A vitamini türevleri ailesini ifade eder. Cildiniz için çok faydalı bir bileşendir. Koyu leke ve noktaları uzaklaştırır. İnce çizgilerin ve kırışıkların görünümünü azaltır. Cildinizin dokusunu yeniden şekillendirir.

7. Bolca Su İçin

Bunu çok duyuyoruz ama yeterince uygulamıyoruz. Günde en az 8 bardak su içmek, cildinizdeki ve vücudunuzdaki, toksinleri uzaklaştırmanıza yardımcı olur. Yeterince su içtiğinizde, daha parlak, ışıltılı ve sağlıklı cilt elde edeceksiniz.

8. Sağlıklı ve Dengeli Bir Diyet İzleyin

Bir karar alın ve tüm zararlı alışkanlıklardan vazgeçin. (Kızartmalar, şekerler, fastfood vs.) Yediklerinize dikkat edin. Vitamin, mineral, protein ve antioksidan açısından zengin ürünler tüketin. Cildinizin parlaklığını arttırmak için çinko, E vitamini ve C vitamini takviyeleri de alabilirsiniz. Düzenli olarak her gün spor ve yürüyüş yapın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu