Sosyal Siteler

Sosyal Medya Hedef Kitle Arttırmak İçin Pratik Çözümler!

Sosyal Medya Hedef Kitle Arttırmak İçin Hızlı ve Pratik Çözümler! İlgili kitleyi oluşturmak ve sürdürmek, sosyal medyada yapılması en zor şeylerden biridir. Neyse ki, takipçileri satın almayı içermeyen yararlanabileceğiniz bazı kısa yollar var!

Sosyal Medya Hedef Kitle Arttırma yollari
Sosyal Medya Hedef Kitle Arttırma yollari

Profilinizi önemli ölçüde artırabilen sosyal medyada, sektörde tanınmış yazarlar, ünlüler veya iş liderleri gibi büyük takipçileri ve sesleri olan birçok etkileyici var. Tek bir etkileyicinin şirketinizi onaylaması veya içeriğinizi paylaşması güçlü bir etki oluşturabilir.

Bulun, takip edin, bağlantı kurun ve sektörünüzdeki etkileyicilerden bilgi edinin.

Etkileyicilerle bağlantı kurmak ve etkileşimde bulunmak, ağ oluşturma stratejinizin önemli bir parçası olmalıdır. Tabii ki, Gözde etkileyicilerle bağlantı kurmak uzun sürebilir, ancak birçoğu sizin ulaşabileceğiniz mesafede olabilir. İşte yararlı olabilecek bir taktik:

1. Sosyal Medya Hedef Kitle Arttırmak için Sektörünüzdeki etkileyiciler bulun ve izleyin.

Aktif bir sosyal ağ olan ve bulunduğunuz yerin ve görüşlerinin şirketinizinkilerle aynı hizada olduğu etkileyicilere odaklanın. Yorum yaparak, paylaşarak ve beğenerek içerikleriyle etkileşime geçin, ancak orijinal olun ve fazla abartmayın.

2. Onları meşgul etmek için bir “ego yem” stratejisi kullanın.

Güçlü etkileyicileri sosyal medyada ve bloğunuzda alıntılayın ve adlarını olumlu bir bağlamda değerlendirin. Bunun üretebileceği sonuçlara şaşıracaksınız. Etkileyenler sözünüzü kitleleriyle paylaşabilir ve içeriğinizle bağlantı kurabilir veya sizi takip edebilir.

3. Onlara doğrudan ulaşın

Sosyal Medya Hedef Kitle Arttırma doğrudan ulaşım
Sosyal Medya Hedef Kitle Arttırma doğrudan ulaşım

Onlara içeriklerinde iltifat edin ve bloğunuz için bir makale yayınlayıp yayınlayamayacağınızı sorun. Evet, bu size ciddi bir paraya mal olabilir, ancak dikkatlerini daha fazla çekecekler. Etkileyiciden bir makalenin bile olması büyük bir güvenilirlik artışı olacak ve başkalarının ilgisini çekecektir.

Her şey başarısız olduğunda, cesaretinizi kaybetmeyin ve çabalarınızı çekmek zor olmayan diğer etkileyicilere odaklayın.

Yayınlarını yorumlayarak, paylaşarak ve beğenerek etkileyicilerle sosyal medyada ilişkiler kurun

Etkileyicileri çekmek iyi bir başlangıç ​​noktası olsa da sosyal medya stratejinizin nihai amacı kendinizin etkileyici olmasıdır. Etkileyici statüsü, sosyal medya pazarlamanız ve kendi kariyeriniz için mucizeler yaratacaktır.

Etkileyici bir statü kazanmaya doğru çalışmak, şaşırtıcı içerik üretme, sürekli iyileştirme, yorulmadan ağ kurma ve endüstrinin saygısını ve güvenini kazanma yolunda ilerlemeyle başlayan uzun bir yolculuktur.

Sık sık kaliteli içerik yayınlayarak bir sosyal medya etkileyicisi olun

Sosyal Medya Hedef Kitle Arttırma kaliteli içerik yayınlama
Sosyal Medya Hedef Kitle Arttırma kaliteli içerik yayınlama

Ağ kurarak ve diğer etkileyicilerle etkileşime girerek, internet dünyasında işiniz konusunda çok şey öğrenebilirsiniz. İşte bazı öneriler:

  • Kalkınan bir etkileyici olarak, çok sayıda kaliteli içerik üretip iyileştirerek katkıda bulunmaya hazır olmalısınız.
  • Diğer etkileyicilerin içeriklerine nerede katkıda bulunduğunu keşfedin.
  • İlk başta reddedilmeye hazır olun. İçeriğinizi geliştirmek için eleştiriyi kullanın ve pes etmeyin. Pratik yapmak mükemmelleştirir.
  • Tartışmalara ve konuşmalara katılın. Tüm yorumlara cevap verin. İçeriklerinizi çoklu platformlarda tartışarak başkalarını da tartışmaya katın.
  • Ürettiğiniz her içeriğe adınızı ve yüzünüzü uygulayarak her yerde bulunun. Hafızalarda daha fazla yer edinin.
  • Birden fazla sosyal ağda sık sık yayınlayın. Yayınlarınızı planlamanıza yardımcı olması için otomasyon araçlarını kullanabilirsiniz.
  • İçeriğinizi dağıtmak ve geri bildirim almak için kişisel sosyal medya hesaplarınızı ve kanallarınızı kullanın.
  • Tavsiye ve yardım önererek başkalarına yardımcı olun. Başkalarının büyümesine yardımcı olmak, ağınızı da büyütecektir.
  • Ağ etkinliklerine, seminerlere, konferanslara katılın. Konuşmalar veya röportajlar yapmaya çalışın. Kimliğinizi ön plana çıkarın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu