Download

10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı

Dosya Sıkıştırma Programı Download

10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı! Dosyaları başka bir bilgisayara gönderirken genelde winrar kullanılır, Winrar da bir yere kadar ücretsizdir tabi ki fakat dosya sıkıştırma oranına baktığımız zaman tek alternatif değildir.

Hatta winrar programının 3 katı oranında daha iyi dosya sıkıştırma programı yapan programlar bulunmaktadır. Özellikle bir dosyayı mail ile gönderirken sorun yaşamak istemiyorsanız bu yazıyı okumalısınız.

Programlara bir ön bakış atacak olursak; Şahsen, hem 7-Zip hem de IZArc’ı güvenilir ve iyi buluyorum. Ancak, 7-Zip’e karşı biraz ön yargılıyım çünkü oldukça uzun süredir 7-Zip kullanıyorum, IZArc ISO dosyalarını okumak gibi daha fazla özelliğe sahip, ancak onlarla en büyük sorun sıkıştırılan dosyaları sadece kendi özgün yazılımı ile yapması.

Dosya sıkıştırma programı listesine bakacak olursak.

01 – 7-Zip Dosya Sıkıştırma Programı| Windows | Linux | BSD

7-Zip Download: 7-zip.org

dosya sikistirma programi 7 zip download - 10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı
Sıkıştırma Programı 7 Zip Download

7-Zip dosya sıkıştırma programı kendi 7z arşiv biçimini kullanır, ancak diğer birkaç arşiv biçimini okuyabilir ve yazabilir. Program komut satırı ara yüzünden, grafiksel kullanıcı ara yüzünden veya pencere tabanlı bir kabuk entegrasyonuyla kullanılabilir.

7-Zip 1999 yılında başladı ve Igor Pavlov tarafından geliştirildi. Komut satırı yardımcı programı p7zip’in çapraz platform sürümü de kullanılabilir.

LZMA ve LZMA2 dosya sıkıştırma ile 7z formatında güçlü ve güvenilir sıkıştırma gücüne erişebilirsiniz

Desteklenen formatlar: Paketleme / açma: 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP, WIM, AR, ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DMG, EXT, FAT, GPT, HFS, IHEX, ISO, LZH, LZMA , MBR, MSI, NSIS, NTFS, QCOW2, RAR, RPM, SquashFS, UDF, UEFI, VDI, VHD, VMDK, WIM, XAR ve Z.

ZIP ve GZIP formatları için 7-Zip, PKZip ve WinZip tarafından sağlanan orandan %2 ila %10 arasında daha iyi bir sıkıştırma oranı sağlar. 7z ve ZIP formatlarında güçlü AES-256 şifrelemesi kullanır.

7-Zip Download : 7-zip.org/

02 – WinRAR Dosya Sıkıştırma Programı | macOS | Windows | Linux | BSD | Android

Winrar Download: win-rar.com

dosya sikistirma programi winrar download - 10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı
Sıkıştırma Programı Winrar Download

Winrar dosya sıkıştırma programı dünya genelinde en çok kullanılan sıkıştırma programları arasındadır. Program ile bilgilerinizin yedeğini alabilir, e-mail ile göndereceğiniz dosyalarınızın boyutunu sıkıştırma oranı ile küçültebilirsiniz. Winrar ile, İnternet üzerinden indirdiğiniz, .rar, .zip gibi dosya formatlarını görüntüleyebilirsiniz.

Satın almadan önce WinRAR’ı deneyebilirsiniz, deneme sürümü indirilebilir. Deneme süresi dolduktan sonra, program bir zip, rar, vb. Her açışınızda onu satın almak için uyarı penceresi çıkaracaktır. Yine de uyarı ekranını kapatarak yazılımı kullanabilirsiniz. Microsoft’un Windows 10 ve Apple’ın macOS’larında harika çalışır.

Winrar Download : https://win-rar.com/predownload.html?spV=true&subD=true&f=wrar571tr.exe

03 – Ashampoo ZIP Ücretsiz | Windows

Ashampoo ZIP Download: ashampoo.com/en/usd/pin/0192/system-software/zip-free

dosya sikistirma programi ashampoo zip download - 10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı
Sıkıştırma Programı ashampoo zip Download

Neredeyse tüm bilgisayar kullanıcıları farklı formatlarda dosya arşivleriyle karşılaşırlar, örneğin geniş ZIP ​​formatı. Sıkıştırılmış dosyaların depolanması ve paylaşılması kolaydır. Ashampoo ZIP Free, arşivlerin tek bir ücretsiz uygulamada okunması ve yazılması gibi temel özellikleri bir araya getirir.

Ashampoo ZIP Free, atlama listeleri ve Windows 7 ve Windows 8 için görev çubuğu simgelerindeki ilerlemenin gösterilmesi gibi konfor özelliklerini destekler. Kullanıcı ara yüzü, tüm temel özelliklere hızlı erişim sağlayan Windows 8 döşeme tabanlı tasarımını kullanır. Ve Windows 8’de olduğu gibi, simgeler kişiselleştirme için yeniden düzenlenebilir.

Ashampoo Zip Download : https://www.ashampoo.com/ashampoo_zip_free_sm.exe

04 – PeaZip Dosya Sıkıştırma Programı | Windows | Linux | BSD

dosya sikistirma programi peazip download - 10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı
Sıkıştırma Programı peazip Download

PeaZip, 7-Zip, p7zip, FreeArc, PAQ ve PEA projelerinin Açık Kaynak teknolojilerine dayanan ücretsiz bir dosya arşivleme aracıdır. Çapraz platform, tam özelliklidir ve WinRar, WinZip ve benzeri genel amaçlı arşiv yöneticisi uygulamalarına kullanıcı dostu bir alternatiftir.

180’den fazla arşiv formatıyla çalışır: 001, 7Z, ACE, ARC, ARJ, BZ2, CAB, DMG, GZ, ISO , LHA, PAQ, PEA, RAR, TAR, UDF, WIM, XZ, ZIP ZIPX

PeaZip hızlı, yüksek sıkıştırma oranlı çok formatlı arşivleme sağlar. Daha fazla bilgi için dosya sıkıştırma ve dekompresyon kıyaslamalarını görüntüleyin. Bu yazılım, çok çeşitli veri güvenliği işlevlerine sahip güçlü ve eksiksiz bir dosya yöneticisi sunar: güçlü şifreleme, şifreli parola yöneticisi, güvenli silme ve dosya karma özelliklerine sahiptir.

PeaZip Download : https://www.peazip.org/

05 – İZArc Dosya Sıkıştırma Programı | Windows

İZArc Download: izarc.org

dosya sikistirma programi izarc download - 10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı
Sıkıştırma Programı izarc Download

IZArc, 7-ZIP, A, ACE, ARC, ARJ, B64, BH, BIN, BZ2, BZA, C2D, CAB, CDI, CPIO, DEB, ENC, GCA, GZ, GZA, HA, IMG, ISO, JAR, LHA, LIB, LZH, MDF, MBF, MIM, NRG, PAK, PDI, PK3, RAR, RPM, TAR, TAZ, TBZ, TGZ, TZ, UUE, WAR, XPI, XXE, YZ1, Z, ZIP, ZOO gibi birçok arşiv türlerini tanıyan ve destekleyen en ideal ücretsiz dosya sıkıştırma programıdır.

Kullanımı kolay modern bir ara yüze sahip IZArc, birçok sıkıştırılmış ve kodlanmış dosyaların yanı sıra birçok güçlü özelliğe ve araca erişim sağlar.

  • Dosyaları Windows Gezgini’nden sürükleyip bırakmanıza
  • Doğrudan Windows Gezgininde arşivler oluşturmanıza ve çıkartmanıza
  • Diskleri kapsayan birden fazla arşiv oluşturmanıza
  • Kendiliğinden açılan arşivler oluşturmanıza
  • Zarar görmüş zip arşivlerini onarmanıza
  • Bir arşiv türünden diğerine dönüştürmenize
  • Görüntüleme, yorum yazma gibi pek çok özellik sunar.

IZArc ayrıca yerleşik çoklu dil desteğine de sahiptir.

IZArc ile ISO, BIN, CDI ve NRG gibi CD görüntü dosyalarını açabilirsiniz. Bu tür dosyaları bir türden diğerine dönüştürmek de mümkündür (BIN’den ISO’ya, NRG’den ISO’ya).

Meslektaşlarınıza, arkadaşlarınıza veya arşivleme aracına sahip olmayan müşterilere büyük dosyalar göndermeniz gerekiyorsa, basit çift tıklama ile kolayca çıkartılabilen kendiliğinden açılan bir arşiv oluşturabilirsiniz.

IZArc, herhangi bir arşivi açtığınızda tercih ettiğiniz Anti-Virüs tarayıcınızı çalıştıracak şekilde yapılandırılabilir.

IZArc, verilerinizi korumak için 256-bit AES şifrelemesini destekler. IZArc, Windows’a entegre edilmiştir, böylece tüm arşivleme işlemlerini Windows gezgininde sağ tıklama menülerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Arızalı arşivleriniz varsa, IZArc bunları kolayca onarmanıza yardımcı olabilir.

IZArc %100 virüssüzdür. IZArc, bugün mevcut olan en eksiksiz arşiv aracıdır.

06 – Zipware | Windows

Zipware Download: zipware.org

dosya sikistirma programi zipware download - 10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı
Sıkıştırma Programı zipware Download

Zipware, Microsoft Windows için yeni RAR5 formatı ile birlikte tüm diğer büyük dosya arşivleme türlerini tanıyabilen kolay kullanımlı ve ücretsiz bir zip – dosya sıkıştırma yazılımıdır.

Zipware, milyonlarca dosya içeren hem küçük hem de büyük arşivleri işlemek için basit, hızlı ve kararlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Zipware dowya sıkıştırma programı tar, gzip gibi Linux arşiv formatlarını da destekler. Zipware sonsuza kadar ücretsiz! Sloganını kullanır.

Desteklediği formatlar: ZIP, ZIPX, 7Z, RAR, RAR5, ISO, VHD, GZIP, BZIP2, TAR, CPIO, XZ, DEB, DMG, RPM, XPI ve daha fazlası…

Oluşturma: ZIP, 7-ZIP, EXE dosyaları. AES-256 bit parola koruma ile desteklenmiş parola korumalı arşiv dosyaları oluşturulur.

Herhangi bir dosya için MD5, SHA-1 ve SHA-256 sağlama toplamlarını (Explorer’in içerik menüsüne de entegre edilmiş) hesaplayın.

Şifreleri ve gizli bilgileri saklamak için Password Manager kullanın.

Zipware’in program dosyaları, yayından sonra kurcalanmayı önlemek için bir Verisign / Symantec dijital sertifikası ile imzalanmıştır.

07 – Hamster Ücretsiz ZIP Arşivi | Windows

Hamster Free ZIP Archiver Download: ziparchiver.hamstersoft.com

dosya sikistirma programi hamster zip archiver download - 10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı
Sıkıştırma Programı hamster zip archiver Download

Hamster Free ZIP Archiver, gelişmiş Çok Hızlı Zip algoritması ile sıkıştırma ve şifreleme için Yeni bir Zip Aracıdır. Hamster ZIP Archiver, kullanıcıların herhangi bir arşivden dosyaları kolayca sıkıştırmasını ve açmasını sağlayan güçlü ve modern bir dosya arşivleme programıdır. Kullanıcılar popüler bulut teknolojilerini, önemli dosyaların kopyalarını rahatça oluşturmak, tatil fotoğraflarını aile üyelerine hızlı bir şekilde göndermek veya projeleri yalnızca 2 tıklamayla iş arkadaşlarınızla paylaşmak için kullanabilir.

Bulut hizmetleri; Arşivler, Dropbox, Google Drive, One Drive ve Yandex.Disk gibi bulut hizmetlerine yüklenebilir.

Dosyaları arkadaşlarınızla paylaşın, arşivlerinize kolayca doğrudan bağlantılar oluşturun ve dosyalarınızı yönetin

Popüler biçimler; Programımız hemen hemen her tür dosyayı sıkıştırma ve tanıma oranına sahiptir. apm, ar, a, lib, msi, cpio, elf, yağ, tpz, ihex, maço, mbr, mslz, mub, ntfs, dll, sys te, pmd, squashfs, scap, uefif, vhd, xar, xz, txz, chm, chi, chq, chw, hxs, hxi, hxr, hxq, hxw, lit, nsis, udf, odt, epub, xpi

Yüksek sıkıştırma oranı; Üstün sonuçlar elde etmek için bilgisayarınızın tüm özelliklerini kullanan güçlü bir dosya sıkıştırma ve arşiv programıdır.

08 – B1 Free Archiver | macOS | Windows | Linux | Android

B1 Free Archiver Download: b1.org

dosya sikistirma programi b1 free archiver download - 10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı
Sıkıştırma Programı B1 Free Archiver Download

B1 arşivi, kanıtlanmış en iyi çözümleri ve yeni orijinal düşüncelerin birleşmesini sağlayan dosya sıkıştırma ve arşiv programı türüdür. B1 Free Archiver Şahsi veya ticari kullanımlar fark etmeksizin ücretsiz olarak hizmet verir.

B1 Free Archiver, ücretsiz ve bir çok formatı destekleyen dosya arşivleme ve görüntüleme programıdır. Windows, Mac, Linux ve Android işletim sistemlerinde çalışmaktadır; üstelik B1 Online Archiver, .b1, zip, rar veya .7z arşivlerini doğrudan bilgisayarınızdan açmanıza izin verir.

Sıkıştırma oranına göre en iyi hıza sahiptir. Klasik LZMA sıkıştırması, on yıldan fazla bir süredir iyileşmekle birlikte, hala keşfedilecek bazı seçenekleri var. B1 için sıkıştırma hızına göre daha iyi hızda geliştirilmiş bir sıkıştırma algoritması tasarlanmış durumda.

Parola ile şifreleme; Şifreleme ile verileri 256 bit AES şifreleme algoritmasıyla koruyabilirsiniz. Hiç kimse orijinal dosyaları parola olmadan okuyamaz veya çıkaramaz.

09 – BandiZip | Windows

BandiZip Download: bandisoft.com/bandizip

dosya sikistirma programi b1 free archiver download - 10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı
Sıkıştırma Programı B1 Free Archiver Download

Bandizip, hafif, hızlı ve ücretsiz bir Hepsi Bir Arada Zip Arşivi’dir. Bandizip, seri bir şekilde dosyayı program içerisine sürükleyerek atmanıza imkan tanır.

Zip, 7z, Rar, vb. Dahil olmak üzere en popüler sıkıştırma formatlarını yönetir.

Bandizip, RAR (part1.rar, r01), ACE, AES, ALZ, APK, ARJ, BH, BIN, BZ, BZ2, CAB, YUMURTA, GZ, J2J, JAR, IMG, IPA, ISZ, LZMA, PMA, TBZ, TBZ2, TGZ, TLZ, TXZ, UDF, WAR, WIM, XPI, XZ ve Z, LHA gibi çeşitli formatları destekler.

Yüksek Sınıf Şifreleme; ZipCrypto ve AES 256 şifreleme algoritmaları daha yüksek güvenlik için desteklenir.

Farklı Formatlar için Bölünmüş Sıkıştırma ve Çıkartma; Bandizip, 10 MB veya 700 MB gibi belirli bir boyuta bölünmüş sıkıştırmayı destekler.

10 – File Roller | Linux | GNOME

File Roller Download: wiki.gnome.org/Apps/FileRoller

dosya sikistirma programi file roller download - 10 Ücretsiz Zip – Dosya Sıkıştırma Programı
Dosya Sıkıştırma Programı File Roller Download

File Roller, GNOME masaüstü ortamının arşiv yöneticisidir. Arşivleri çıkarabilir, görüntüleyebilir, oluşturabilir ve değiştirebilir. File Roller, sadece tar ve zip gibi yardımcı programları arşivlemek için kullanılan grafiksel bir ara yüzdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu