Film - Dizi Öneri Tavsiye Tanıtım

En İyi Korku Filmleri Listesi

En İyi Korku Filmleri! Rüzgar, perde ve pencereyi açar. Mumlar karanlıkta söner ve kalbinde korkunç bir ürperti belirir. Hayır, bu sadece senin hayal gücün değil. Ekranında bir şey var, tüm boş vaktini öldürmek için hazır.

En iyi korku filmleri listemiz yenilenerek artmaya devam edecek. Keyifli seyirler dileriz. Korku sizinle olsun…

1. Biz / The Us (2019)

15+ | 116 dk | Korku, Gerilim

biz us korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
biz us korku filmi

Us / Biz Filmi, Wilson ailesinin, Kendi aile bireylerine tıpa tıp benzeyen bir aile ile karşılaşması ile verdikleri hayat mücadelesini konu almaktadır.

Gabe ve Adelaide Wilson Aile içi huzura önem veren ve sevgi dolu bir çekirdek ailedir. Bütün bir yılın yorgunluğunu ve stresini atmak isteyen aile, california’da ki evlerine tatile çıkarlar. Adelaide geçmişinde yaşadığı psikolojik ve sorunlar nedeniyle travma geçirmiştir ve bu travmanın da etkisi ile ailesine kötü şeyler olacağı düşüncesine kapılır. Aynı gece Wilson ailesi yol üzerinde 4 kişi görürler ve olaylar bundan sonra başlar….

Yönetmen: Jordan Peele | Oyuncular: Lupita Nyong’o, Winston Duke, Elisabeth Moss, Tim Heidecker

2. Parçalanmis / Split (2016)

15+ | 117 dk | Korku, Gerilim

split en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
Parçalanmış / Split Korku filmleri

Night Shyamalan’ın en son gerilim filmi olan Split, izleyicilerin yönetmenin geçmişteki yanlışlıklarını unutmasını sağlamayacak, ancak film “Altıncı His” filminden daha fazlasını çağrıştırıyor. Film, disosiyatif kimlik bozukluğu (DID) olan bir adam tarafından üç genç kızın kaçırılmasını takip ediyor.

Üç kız, 23 farklı kişiliğe sahip bir adam tarafından kaçırılıyor. Korkunç bir yeni 24.’nün ortaya çıkmasından önce kaçmaya çalışmalılar.

Yönetmen: M. Night Shyamalan | Oyuncular: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Haley Lu Richardson, Jessica Sula

3. Sessiz Bir Yer / A Quiet Place (2018)

15+ | 90 dk | Drama, Korku, Gizem

A Quiet Place en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
A Quiet Place en iyi korku filmleri

Kıyamet sonrası bir dünyada, bir aile ultra hassas işitmeye sahip canavarlardan saklanırken sessizlik içinde yaşamaya zorlanır.

Ebeveynlerin sessiz bir yer olduğunu bilmeleri gerekir. Sessiz ve İşaret Dili ile iletişim kurarak ölümcül canavarlardan kaçınan bir aileyi konu alan korku filmi. Aile, korktuklarında veya emin olmadıklarında bile, ekip çalışması ve cesaretle hayatta kalırlar. Kan sıçraması ve su birikintileri (bir çiviye basan ve kanlı ayak izleri bırakan bir karakter), ayrıca silahlar ve ateş saçan canavarların şiddeti.

Bir bebek de dahil olmak üzere çocuklar tehlikede ve bir çocuk bir canavar tarafından sürüklenerek öldürülüyor (ekran dışı). Bu film, sadece korku sevenlere değil, aynı zamanda sıradan izleyicilere de hitap etmesi gereken zeki, sürükleyici, tatmin edici bir korku filmi. John Krasinski (ayrıca yönetti ve yazdı) ve Emily Blunt ortak yıldızı.

Yönetmen: John Krasinski | Oyuncular: Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds, Noah Jupe

4. Kapan (I) / Get Out (2017)

15+ | 104 dk | Korku, Gizem, Gerilim

Get Out en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
Get Out en iyi korku filmleri

Jordan Peele tarafından yazılan ve yönetilen “Get Out”, 2017 yılında en iyi Korku filmlerinden biri olarak Rolling Stone, Akbaba ve Kompleks gibi birçok çevrimiçi yayın tarafından kabul edildi.

Dünya çapında 252.434.250 dolar kazanabildi ve bunu yılın en kârlı 9’uncu filmi yaptı.

Amerika’da liberal ırkçılık dehşetini ortaya çıkarmaya cesaret eden film. Jordan Peele’nin eleştirel beğeni toplayan düşük bütçeli filmi sürpriz bir hit aldı ve izleyicilere ırkçı bir ABD’nin kırılmış efsanesine korkunç bir bakış göndermiş oldu.

Bazıları filmi “Afrika kökenli Amerikalı kâbus filmi” olarak nitelendirdi ama öyle değil. Bu bir Amerikan korku hikayesidir.

Genç bir Afro-Amerikan, hafta sonu için beyaz kız arkadaşının ailesini ziyaret ediyor, burada kabul görmeleri konusundaki huzursuzluğu sonunda kaynama noktasına geliyor.

Yönetmen: Jordan Peele | Oyuncular: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford, Catherine Keener

5. O (I) / It (2017)

15+ | 135 dk | Korku, Gerilim

it en iyi korku filmleri - En İyi Korku Filmleri Listesi
It en iyi korku filmleri

Derry kasabasında çocuklar birer birer kayboluyor. ‘Barrens’ olarak bilinen bir yerde, yedi çocuktan oluşan bir grup, kötü bir palyaço ile korkunç ve tuhaf karşılaşmaları ve onu öldürme kararlılıklarıyla birleşiyor.

1988 yılının Ekim ayında, Bill Denbrough, altı yaşındaki kardeşi Georgie’ye bir oyuncak yelkenli tekne verir. Georgie tekneyi küçük Derry kasabasının yağmurlu sokaklarında gezdirir ve fırtına drenajına düştüğünde hayal kırıklığına uğrar.

Onu almaya çalıştığında Georgie, kanalizasyonda kendini Pennywise olarak tanıtan bir palyaço görüyor. Palyaço Georgie’ye yaklaşmaya başlar, sonra kolunu keser ve lağımın içine sürükler…

Yönetmen: Andy Muschietti | Yıldızlar: Bill Skarsgård, Jaeden Martell, Finn Wolfhard, Sophia Lillis

6. Ayin / Hereditary (2018)

15+ | 127 dk | Drama, Korku, Gizem

Hereditary en iyi korku filmleri - En İyi Korku Filmleri Listesi
Hereditary en iyi korku filmleri

Ailenin ana babası vefat ettikten sonra, kederli bir aile trajik ve rahatsız edici olaylara musallat olur ve karanlık sırları çözmeye başlar.

Hikaye bir izleyicinin atölyedeki bir pencereden bir ağaç evine bakmasıyla başlar, daha sonra atölyedeki bir bebek evi bir yatak odasına döner ve yakınlaşır.

Steve Graham, genç oğlu Peter ve 13 yaşındaki kızı Charlie’yi 78 yaşındaki büyükanneleri Ellen Taper Leigh’in cenazesi için uyandırır. Steve, Charlie’yi ağaç evinde uyurken bulur.

Minyatür diorama heykeltraşlığı yapan bir sanatçı olan Steve’in karısı Annie, annesi için övgüler yağdırır. Charlie konuşma sırasında garip bir eskiz çizerken gizlice bir ses çıkarır.

Annie o gece yatmadan Ellen ile konuşur. Charlie, büyükannesinin her zaman onun bir çocuk olmasını dilediğini iddia eder. Bir kuş, okuldaki Charlie’nin sınıf pencerelerinden birine çarparak ölür. Charlie dışarı çıkar ve kuşun kafasını keser.

Film bundan sonra, hayaletler, mezarlıklar ve ruhlarla geçen bir senaryoyla devam eder.

Yönetmen: Ari Aster | Oyuncular: Toni Collette, Milly Shapiro, Gabriel Byrne, Alex Wolff

7. Kemik Balta / Bone Tomahawk (2015)

132 dak | Macera, Drama, Korku

Bone Tomahawk en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
Bone Tomahawk en iyi korku filmleri

Bir haydut bilmeden, bir şekilde yamyam bir Troglodytes grubunu batıda barışçıl bir kasaba olan Bright Hope’a götürdükten sonra, canavarlar yerel bir çiftçinin karısı da dahil olmak üzere çeşitli yerleşimcileri kaçırıyor.

Yaralı bacağına rağmen, çiftlik sahibi şerifle birlikte küçük bir kurtarma operasyonuna, yaşlanan yardımcısı ve istekli silahşör ile birlikte katılır.

Ardından, vahşeti sınır tanımadığı bir düşmana karşı olduğunun farkına vardığında cehenneme giden bir yolculuk olduğunu görür. Film, yüzyılın başında, şu anda Teksas ve New Mexico’nun sınırının çevresinde gerçekleşiyor.

 Yönetmen: S. Craig Zahler | Oyuncular: Kurt Russell, Patrick Wilson, Matthew Fox, Richard Jenkins

8. Suspiria (1) (2018)

18+ | 152 dk | Fantezi, Korku, Gizem

suspiria en iyi korku filmleri - En İyi Korku Filmleri Listesi
suspiria en iyi korku filmleri

Susie Bannion, Madame Blanc’ın yönetimi altında dünyanın en ünlü okullarından biri olan Markos Tanz Company’de dans eğitimi almak için Berlin’e seyahat eden genç bir Amerikalı balerinin odak hikayesi. İlk gününde, okuldan atılan öğrencilerden biri öldürüldü.

Bu korkunç olay yalıtılmış bir olay gibi görünmediğinden, yeni mükemmel öğrenci kısa süre sonra okulun cinayetle ilgisi olabileceğinden şüphelenmeye başlar.

Okuldaki kızlardan biri olan Sarah, öldürülmeden önce ona Pat’nin korkunç bir karanlık sırrı bildiğini ve koruduğunu söylediğini anlattığında güvensizliği artar…

 Yönetmen: Luca Guadagnino | Oyuncular: Chloë Grace Moretz, Tilda Swinton, Doris Hick, Malgorzata Bela

9. Yok Olus / Annihilation (2018)

115 dk | Macera, Drama, Korku

annihilation en iyi korku filmleri - En İyi Korku Filmleri Listesi
annihilation en iyi korku filmleri

Bir biyolog, doğa yasalarının uygulanmadığı gizemli bir bölgeye tehlikeli, gizli bir keşif için kaydolur.

Biyoloğun kocası ortadan kaybolur. Bir çevre felaket bölgesine girmesi istenir, ancak beklediği şeyi burada bulamaz. Keşif ekibi biyolog, antropolog, psikolog, sörveyör ve dilbilimciden oluşuyor.

Yönetmen: Alex Garland | Oyuncular: Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Benedict Wong

10. Overlord Operasyonu (2018)

18+ | 110 dak | Aksiyon, Macera, Korku

Overlord en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
Overlord en iyi korku filmleri

5 Haziran 1944 tarihinde D-Day arifesinde, bazı Amerikan paraşütçüler, işgalin başarısı ve çok önemli bir görevi yerine getirmek için düşman hatlarının gerisine iner.

Eski bir Fransız kasabasının küçük bir şatosuna inşa edilmiş bir radyo kulesini yok edeceklerdir. Üçüncü Reich, Berlin ve Normandiya sahillerinin sığınakları arasındaki iletişimi kullanır.

Yoğun düşman ateşi nedeniyle uçaklar vurulmuş ve çoğu asker iniş sırasında vurulmuş ya da Naziler’in iniş yaptıkları gece devriyeleri tarafından öldürülmüşlerdir.

Yönetmen: Julius Avery | Oyuncular: Jovan Adepo, Wyatt Russell, Mathilde Ollivier, Pilou Asbæk

11. Korku Seansi / The Conjuring (2013)

112 dk | Korku, Gizem, Gerilim

The Conjuring en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
The Conjuring en iyi korku filmleri

1971’de Carolyn ve Roger Perron ailelerini harap bir Rhode Island çiftlik evine taşıdılar ve kısa sürede kabaca yükselen kabus terörü ile çevresinde garip şeyler olmaya başladı.

Çaresizlik içinde, Carolyn evi incelemek için belirtilen paranormal araştırmacılar Ed ve Lorraine Warren ile bağlantıya geçiyor.

Kötülüğü durdurmak için, Warren’lar kaynağında yer alan herkesi yok etmekle tehdit eden spektral tehlikeyi yenmek için tüm yeteneklerini ve manevi güçlerini kullanmak zorunda kalacaklar.

Yönetmen: James Wan | Oyuncular: Patrick Wilson, Vera Çiftliği, Ron Livingston, Lili Taylor

12. Yükseltme / Upgrade (2018)

15+ | 100 dk | Aksiyon, Bilimkurgu, Korku

Upgrade en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
Upgrade en iyi korku filmleri

Yakın gelecekte, teknoloji hayatın neredeyse tüm yönlerini kontrol ediyor. Ancak Gray, kendini tanımlamış bir teknofobun dünyası altüst olurken, intikam için tek umudu Stem adında deneysel bir bilgisayar çipi implantıdır.

Evde kalan bir tamirci olan Gray Trace, yakın gelecekte dünyadaki insan-bilgisayar artırmalarına katkıda bulunan şirketlerden biri olan Cobolt için çalışan eşi Asha ile birlikte yaşar.

Gray, bir gün, Asha’dan, Vessel adlı rakip bir şirketin sorumlusu ve ünlü bir teknoloji yenilikçisi müşterisi olan Eron Keen’e, yenilenmiş bir aracı iade etmesine yardım etmesini ister.

Eve giderken, Gray ve Asha’nın kendi kendine sürüş arabası, evsiz bir kampta arıza yapar ve çalışmaz…

 Yönetmen: Leigh Whannell | Oyuncular: Logan Marshall Yeşil, Melanie Vallejo, Steve Danielsen, Abby Craden

13. Jack’in Yaptığı Ev / The House That Jack Built (2018)

152 dk | Suç, Drama, Korku

The House That Jack Built en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
The House That Jack Built en iyi korku filmleri

Film: 1970’ler ABD’sinde Zekası ile çevresindekileri hayran bırakan Jack’in 12 yıl boyunca işlediği seri cinayetleri konu alıyor. Hikayeyi Jack’in bakış açısından yaşarken, her cinayeti kendi içinde bir sanat eseri olarak kabul ettiğini de izliyoruz. Kaçınılmaz polis müdahalesi daha da yaklaştığı için, nihai sanat eserini yaratma girişiminde daha büyük riskler alıyor.

Yol boyunca Jack’in kişisel durumunu, problemlerini ve düşüncelerini, bilinmeyen Verge ile tekrarlayan bir konuşma yoluyla – neredeyse çocuksu bir kendine acıma ve psikopatik açıklamalarla karıştırılmış, acımasız bir sofistike karışımı olan bakış açısıyla deneyimliyoruz.

Jack’in Yaptığı Ev karanlık ve uğursuz bir hikaye, ancak felsefi ve zaman zaman mizahi bir hikaye ile de sunuldu.

Yönetmen: Lars von Trier | Oyuncular: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Siobhan Fallon Hogan

14. Kabus Günü (I) / Halloween (2018)

18+ | 106 dk | Korku, Gerilim

halloween en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
halloween en iyi korku filmleri

2018 Ekim’inde Haddonfield’deki katliamdan kırk yıl sonra, gerçek suçlu podcast Aaron Korey ve Dana Haines, Michael Myers’ı ziyaret etmek için Warren County Smith’in Grove Sanitarium’una giderler. Daha önce, Dr. Samuel Loomis’in eski bir öğrencisi olan Michael’ın psikiyatrı Dr. Ranbir Sartain, yeni bir tesise transfer edilmeden önce geçmiş eylemleri hakkında biraz bilgi edinmek umuduyla Michael ile görüşür.

Aaron, Michael’ın maskesini etkisiz hale getirir. Illinois, Haddonfield’da Laurie Strode, iki kez boşanmış, ailesiyle gergin bir ilişki hayatı olmuş ve alkole bağlanmış normal bir bireydir. Tüm bu olumsuzluklardan sonra izole edilmiş bir hayat yaşamıştır. Laurie, Michael’ın askeri eğitimi sonrası geri dönüşü için hazırlık yapar.

Ertesi gece, Michael’i taşıayn araç kaza yapar. Michael yolda kaza yapan otobüse rastlayan bir babayı ve oğlunu öldürür ve arabalarını çalar. Ertesi gün, Cadılar Bayramı’nda, Michael bir benzin istasyonunda birkaç kişiyi daha öldürecektir…

 Yönetmen: David Gordon Green | Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak, James Jude Courtney

15. Gölgelerde Ne Yapıyoruz / What We Do in the Shadows (2014)

86 dk | Komedi, Korku

What We Do in the Shadows en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
What We Do in the Shadows en iyi korku filmleri

Film, Yeni Zelanda’daki vampir ev arkadaşları; Viago, Vladislav, Deacon ve Petyr’nin günlük yaşamlarını anlatıyor. Viago, 16. yüzyıl vampirlerinden ve sık sık aristokrat ve otoriterdir. Vladislav Orta çağ döneminden gelme asil bir vampir, aynı zamanda onların en acımasız katilidir. Deacon, II. Dünya Savaşı döneminden en genç değişmiş vampirdir ve genellikle dairede bir serseri gibi yaşar.

Bunların sonuncusu, Petyr, yaklaşık 8000 yaşında, en eskisi. Gündelik hayatlarını düzlükte yaşarlar…

Yöneticiler: Jerome Clement, Taika Waititi | Oyuncular: Jerome Clement, Taika Waititi, Cori Gonzalez-Macuer, Jonny Brugh

16. The VVitch: Yeni Bir İngiltere Halk Masalı (2015)

92 dk | Korku, Gizem

The VVitch A New England Folktale en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
The VVitch: A New-England en iyi korku filmleri

1630’larda New England’daki bir aile büyücülük, kara büyü yapmak suçlarından mülk sahipleri tarafından parçalanır.

17. yüzyılda Yeni İngiltere de, William ve eşi Katherine ile çocukları, sömürge plantasyonlarından, uğursuz bir ormanın kenarındaki araziye yerleşirler ve aynı zamanda kilisenin onları kovmasından korkmaktadırlar. Büyük kızları şeytani bir ruh tarafından ele geçirildiğinde, her aile üyesinin inancı koşullar daha tehlikeli hale geldikçe test edilir…

Yönetmen: Robert Eggers | Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie, Julian Richings

17. Anne! / Mother! (2017)

18+ | 121 dk | Drama, Korku, Gizem

mother en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
mother en iyi korku filmleri

Bir Edenic gür ormanıyla çevrelenmiş vahşi bir çayırda, bir çift, çok uzun zaman önce, restore edilmiş, tenha bir konakta kalırlar. Bu güvenli ortamda, bir zamanlar ünlü olan orta yaşlı şair koca, magnum öpüşünü yaratmaya çalışıyor. Ancak, kendisini rahatsız eden inatçı yaratıktan kopamıyor gibi görünüyor.

Yönetmen: Darren Aronofsky | Oyuncular: Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Ed Harris, Michelle Pfeiffer

18. Mandy (2018)

121 dk | Aksiyon, Fantezi, Korku

mandy en iyi korku filmleri - En İyi Korku Filmleri Listesi
mandy en iyi korku filmleri

Gözlerden uzak bir ormandaki bir çiftin büyülü yaşamları, kabuslu bir hippi kültü ve onların şeytani motorcu uşakları tarafından acımasızca paramparça edilmeye çalışılması.

1983 yılında geçen hikayedeki kahraman Red ormanda tenha bir kabinde yaşayan bir oduncu. Sanatçı kız arkadaşı Mandy, günlerini fantezi ciltsiz kitaplar okuyarak geçirirler.

Sonra bir gün, onu kaçırmak için bir grup motosiklet süren şeytanı davet eden çılgın bir kült liderin dikkatini çekti. Bir tatar yayı ve özel Axe ile donanmış olan kırmızı, onu geri almak için hiçbir şey bırakmadan durur, ardından kanlı, acımasız bir ceset yığını bırakır

Yönetmen: Panos Cosmatos | Oyuncular: Nicolas Cage, Andrea Riseborough, Linus Roache, Ned Dennehy

19. Doruk (I) / Climax (2018)

18+ | 97 dk | Drama, Korku filmleri, Müzikal

climax en iyi korku filmleri - En İyi Korku Filmleri Listesi
climax en iyi korku filmleri

1990’lı yılların ortalarında, 20 Fransız kent dansçısı, son bir dansı paylaşmak amacıyla ormanın kalbinde yer alan kapalı yatılı bir okulda üç günlük bir prova için bir araya geldi. Daha sonra büyük bir sangria kabının etrafında son bir parti yaptılar.

Hızla, atmosfer şarj olur ve garip bir delilik bütün gece onları ele geçirir. Uyuşturuldukları açık olsa da ne kimler ne de neden olduğunu bilmiyorlar.

Kısa zamanda, hipnotik ve müziğin artan elektrik ritminin uyuşturduğu sinir ve psikozlarına karşı koymaları imkansız. Bazıları cennette hissederken çoğu cehenneme dalmaktadır.

Yönetmen: Gaspar Noé | Oyuncular: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub, Çocuk Gülümsemesi

20. Hayat (I) (2017)

15+ | 104 dk | Korku, Bilim Kurgu, Gerilim

life en iyi korku filmi - En İyi Korku Filmleri Listesi
Hayat life en iyi korku filmleri

Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki bir bilim adamı ekibi, Mars’ta neslinin tükenmesine neden olan ve şimdi dünyadaki tüm yaşamı tehdit eden hızla gelişen bir yaşam formunu keşfetmektedir.

Yönetmen: Daniel Espinosa | Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds, Hiroyuki Sanada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu