Gündem

Hacker grubu OurMine tarafından Facebook’un Twitter hesabı Hacklendi

Facebook'un Twitter hesabı Hacklendi

Hacker grubu OurMine tarafından Facebook’un Twitter hesabı Hacklendi… Facebook’un Twitter hesabı cuma öğleden sonra tanınmış hacker grubu OurMine tarafından saldırıya uğradı.

hacker grubu ourmine tarafindan faceboouk un twitter hesabi hacklendi 1 - Hacker grubu OurMine tarafından Facebook'un Twitter hesabı Hacklendi
Hacker grubu OurMine tarafından Facebook’un Twitter hesabı Hacklendi

Saldırıya ilişkin OurMine Tarafından atılan Tweet,

“Merhaba, biz OurMine. Facebook bile hacklenebilir ancak en azından güvenlikleri Twitter’dan daha iyi… Hesaplarınızın güvenliğini artırmak için Bize Ulaşın. Güvenlik hizmetleri için adresimizi ziyaret edin.”  Şeklinde açıklama yapıldı.

Tweeter ve Facebook Yetkilileri Olayla İlgili Ne Söylüyor

Tweet, bir tür kedi ve fare oyunu gibi birden fazla kez ortaya çıktı, Twitter ilkinin yayınlandıktan sadece birkaç dakika sonra silinmesini sağladı.

Bir Twitter sözcüsünün verdiği demeçte, “Hesapların üçüncü taraf bir platformda saldırıya uğradığını doğruladık” dedi. “Sorundan haberdar olur olmaz, güvenliği ihlal edilmiş hesapları kilitledik ve Facebook’taki ortaklarımızla geri yüklemek için yakın bir şekilde çalışıyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Tweet’e göre, hacklemek için kullanılan üçüncü taraf platform bir sosyal medya yönetim sitesi olan Khoros olabilir. Açıklama için hem Facebook’a hem de OurMine’e ulaştık ve onlardan haber aldığımızda bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

OurMine Hacker Grubu

Beş üyeden oluşan bir hacker grubu olan OurMine, öncelikle ağ güvenliğine odaklanıyor. Daha önce, Twitter’ın kendi Jack Dorsey’i de dahil olmak üzere ünlülerin hesaplarını, NFL oyuncularını ve teknik CEO’ları hacklediler; bu hesaplar geçtiğimiz Kasım ayında farklı bir hacker grubu tarafından da ele geçirildi.

CrunchBase’e göre, OurMine Hacker grubu: Siteleri hackleyerek, hizmetlerini satan “bir ücret karşılığında sosyal medya hesapları ve web sitelerinin güvenliğini sağlayan bir hack grubu.”

OurMine, 2014 yılında teknoloji gruplarının sosyal medya hesaplarını hackleyerek adını duyurmaya başladı.

Wall Street Journal’a göre, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in 2016’da OurMine tarafından hem Twitter hem de Pinterest hesabı hacklendi.

OurMine’nin temel amacı, kullanıcılara en önemli halktan kişilerin bile hesaplarını kırmanın ne kadar kolay olduğunu göstermektir. OurMine ekibinden Bir hacker’ın 2017’de The Daily Beast’e verdiği röportaja göre süreç oldukça basit.

Grup öncelikle LeakedSource’un kullanıcı adları, e-postalar ve şifreler veritabanını kullanıyor ve daha sonra hangi ünlülerin ağ güvenliği konusunda iyi olmadıklarını ortaya çıkarmak için bunları sosyal medya platformlarında deniyorlar.

Facebook’un Twitter hesabı Hacklendi Ama Nasıl?

Bilgisayar korsanlığına karşı en savunmasız hesaplar, farklı platformlarda aynı şifreyi kullanan hesaplardır. Bu nedenle, bu özel durumda, Facebook’un Twitter hesabından sorumlu kişilerin daha önce ve birden çok site için benzer bir şifre kullandıkları anlaşılıyor.

Belki Facebook’un kullanıcılarına telkinde bulunduğu uygulamasının zamanı gelmiştir: “diğer hesaplara giriş yapmak için kullandığınız şifrelerden farklı” bir şey kullanın.

Bu son dakika haberi ve güncellenecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu