Teknoloji

HP ZBook X2 incelemesi Özellikler Fiyat ve karşılaştırma

HP ZBook X2 Detaylı Özellik ve Performans İnceleme

HP ZBook X2 incelemesi Özellikler Fiyat ve karşılaştırma! HP’nin iddiasına göre, dünyanın en güçlü ayrılabilir bilgisayarı HP ZBook X2 dir. Ancak ‘ayrılabilir’ PC segmenti tam anlamıyla ana akım değil, bu yüzden o kadar da güçlü bir iddia olmayabilir.

hp zbook x2 incelemesi tasarim - HP ZBook X2 incelemesi Özellikler Fiyat ve karşılaştırma
HP ZBook X2 incelemesi Özellikler Fiyat ve karşılaştırma

ZBook esasen ayrılabilir bir klavyeye sahip geniş formatlı bir tablet. Microsoft Surface Pro veya iPad Pro ile aynı segmentte yer alıyor.

HP ZBook X2, kalem girişi, ekran çerçevelerinde kısayol düğmeleri de dahil olmak üzere Adobe Creative Cloud optimizasyonları ve iddia edilen iş istasyonu özellikleri ve performansı ile birlikte profesyoneller ve reklamcılar için ciddi bir araç olma özelliği taşıyor.

Teknik İnceleme İçin Gönderilen HP Zbook X2 Yapılandırması Aşağıdaki Gibidir:

 • CPU: Dört çekirdekli Intel Core i7-8650U, 1.9 GHz baseclock, 4.2 GHz Turbo
 • RAM: 16GB DDR4
 • Ekran: 14-inç IPS, 3,840 x 2,160, 10 bit
 • Depolama: 1 TB Toshiba NVMe SSD
 • Optik sürücü: N / A
 • Bağlantı Noktaları: 2x Thunderbolt 3 / USB-C, 1x USB A, HDMI, kulaklık, SD Kart
 • Bağlanabilirlik: Intel Dual Band Kablosuz-AC 8265 802.11a / b / g / n / ac (2×2) Wi-Fi ve Bluetooth 4.2
 • Kamera: Çift web kamerası, ön yüzünde Windows Hello yüz tanıma özelliği
 • Ağırlık: 4.78 lb (2.17kg)
 • Boyut: 0.75 x 14.35 x 8.94 inç (1.9 x 36.4 x 22.7 cm) klavye ile

Fiyat ve uygunluk

ZBook X2, geçen yıl satışa sunuldu ve bu nedenle piyasada oldukça olgunlaştı. Resmi fiyatlandırma, bu son derece yüksek yapılandırma için 5.308 $’dır. Bununla birlikte, bir niş ürün olarak, kullanılabilirlik geniş değildir ve en iyi kullanılabilirliği elde etmek için bazı özelliklerde esnek olmanız gerekebilir.

Tasarım ve özellikler

hp zbook x2 incelemesi tasarim ve ozellikler - HP ZBook X2 incelemesi Özellikler Fiyat ve karşılaştırma
hp zbook x2 Tasarım ve özellikler

HP ZBook X2 ilk izlenimde büyük, şişman çerçeveler dikkatinizi çekecek. HP’nin söyleminin aksine bu durum, birçok bakımdan, tablet pazarındaki en hoş fiziksel örneklerden birisi değil.

Tamamen alaşımlı şasi kesinlikle sağlam bir his veriyor ve genel anlamda ağır hizmet tipi endüstriyel havası olan son derece kaliteli bir cihaz. Bu geniş ayarlanabilir alaşımlı kickstand ve çıkarılabilir Bluetooth özellikli klavyede de geçerli.

Sonuncusu ayrıca yumuşak bir undertray ile alaşımlı ve kendi türünde bir klavye için oldukça sağlam hissettiriyor. Hatta dizüstü bilgisayar benzeri bir klavye deneyiminin izlenimine katkıda bulunan bir arka ışığı da var.

Tabii ki, büyük çerçeveler sadece estetik bir konu değil. Büyük çerçeveler olduğundan, 14 inçlik ekrandan beklenilenden daha büyük bir tablet. Ancak bu, içerideki donanımın bir kısmı göz atılabilir alınabiliyorsa bunu yapacaksınız.

HP Zbook X2 Teknik Özellikleri

Bu dört çekirdekli Intel Core i7-8650U 8. Nesil işlemci, 32GB RAM, ayrı bir Nvidia Quadro M620 GPU ve 1 TB toshiba NVMe SSD içeriyor. Birlikte ele alındığında, HP’nin pazarlama alanında, bunun tablet formunda iş istasyonu olduğu konusunda çok fazla güvenilirlik sağlayacaktır.

Yukarıda sözü edilen 14 inçlik ekran sadece bu izlenime katkıda bulunuyor. Tam 4K çözünürlüğe sahip bir IPS panel ve Adobe RGB renk alanının yüzde 100’ü için hem 10 bit renk hem de destek sunuyor.

Aynı zamanda 4.096 basınca duyarlı seviyeleri olan ve son derece düşük gecikme süresi olan Wacom EMR giriş kalemi de göze çarpan özellikler arasında. Kalemin hiçbir yerde bir yuvaya veya başka bir özel istiflemeye sahip olmadığını unutmayın.

HP, Adobe uygulamaları için özelleştirilmiş 18 önceden yapılandırılmış kısayol sunan, ekranın her bir tarafında altı adet 12 düğmeden oluşan bir tasarıma sahip.

HP Hızlı Anahtarları olarak bilinen bu aygıtlar, boyut ve sertliği hızla değiştirmenize, dokunmayı açıp kapatmanıza, kaydırmanıza ve yakınlaştırmanıza, kilitlemenize ve kilidini açmanıza ve tam ekran bir ön izleme görmenize olanak tanır.

Bağlantı için Thunderbolt destekli iki USB Tip-C portu bulunmakta, iki harici 4K monitör, bir USB 3.1 Tip-A, HDMI 1.4 ve bir SD kart okuyucu ve bir kulaklık girişi de mevcut.

Son olarak, kızılötesi işlevsellik ve Windows yüz tanıma desteği içeren öne bakan kamera ile ön ve arka olmak üzere iki web kamerası mevcut. Yana monte parmak izi tarayıcı, biyometrik kimlik doğrulama için alternatif bir yöntem sunmaktadır.

HP Zbook X2 Benchmark Test sonuçlarına göre performans değerleri

 • 3DMark: Sky Diver: 8,138; Yangın Harcı: 2,551; Time Spy: 1,014
 • Cinebench R15 CPU: 501 puan
 • GeekBench: 4,938 (tek çekirdekli); 15,914 (çok çekirdekli)
 • PCMark 8 (Ev Testi): 3,405 puan
 • Pil Ömrü (film testi): 4 saat 7 dakika

Performans ve pil ömrü

performans ve pil omru - HP ZBook X2 incelemesi Özellikler Fiyat ve karşılaştırma
Performans ve pil ömrü

İnsanlar farklı platformlarda, CPU pazarının son zamanlarda ne kadar hızlı bir şekilde ilerlediği ve dört çekirdekli 8. Nesil Intel CPU’lu bir tabletin çok ta etkileyici olmadığı konusunda bir şeyler yazıyorlar. Sonuçta, Intel şimdi 10. Nesil ultra düşük güçlü altı çekirdekli işlemciyi de geliştirme aşamasında olduğunu duyurmuştu.

Bununla birlikte, Intel Core i7-8650U oldukça güçlü bir performans sergiliyor ve bilinçli beklentileri karşılaması muhtemel. Diğer yandan, Nvidia Quadro M620 grafik kartı daha az etkileyici.

Eski Maxwell mimarisine dayanıyor ve bu yüzden birkaç kuşak eski. Intel tümleşik grafiklerdeki bir gelişmedir, ancak ayrık GPU standartlarına göre, ham performans açısından daha çok giriş seviyesi olarak kabul edilir.

Ekrana baktığımızda, ZBook’un öne çıkan özelliklerinden biri. 4K çözünürlük, parlama önleyici kaplamadan biraz zarar görmesine rağmen ciddi netlik sağlıyor.

Bir başka vurgu, çıkarılabilir klavyedir. Son derece sağlamdır ve dizüstü bilgisayar benzeri bir yazma deneyimi sunar.

Batarya kısmına baktığımızda kabaca konuşursak, HP’den yapılandırılan yaklaşık dört saatlik pil ömrüne bakıyorsunuz. ‘Yapılandırılmış’ diyoruz, çünkü buradaki anahtar faktör ayrık Nvidia GPU’dur.

HP ZBook X2, yalnızca Adobe RGB, sRGB ve DCI P3 gibi birden fazla renk alanı arasında geçiş yapmayı sağlayan bir uygulama olan HP Dreamcolor Assistant’ı etkinleştirmek için yalnızca Nvidia GPU’dan çalışacak şekilde ayarlanmalıdır.

HP ZBook X2 Son Değerlendirme

Entegre GPU’da çalışmak, muhtemelen pil ömrünü önemli ölçüde artıracak, aynı zamanda işlevselliği de sınırlayacaktır. HP ZBook X2 için tasarlanan entegre hoparlörleri tatmin edici değil ve ses seviyesi eksik.

HP ZBook X2 son derece özel bir cihaz. Eksiklerine bakarak, HP’nin ZBook X2’ye sunduğu detaylara gösterilen kaliteyi ve dikkati göz ardı edemeyiz.

Fiziksel olarak, güzel tasarlanmış bir cihaz. Çıkarılabilir klavye mükemmel, kalem giriş işlevi fevkalade, mükemmel renk alanları desteği ve CPU’nun temel performansı makul. Kısayol düğmeleri, gerçekten ciddi içerik oluşturma uzmanları için daha fazla çekici olmasını sağlıyor.

Fakat cihazda eksiklikler mevcut. En belirgin sorun, ayrı Nvidia grafiklerinde çalışırken pil ömrüdür. Dört saat yeterli değil. Nvidia çipinin neredeyse grafiksel bir güç merkezi olmadığı göz önüne alındığında, bu çok üzücü.

Tolere edilebilir batarya ile entegre edilebilir GPU’dan çalıştırılabilir, ancak belirli işlevsellik kayıpları ile karşılaşabilirsiniz. Bu gereksinime ve uygun pil ömrüne ihtiyacınız varsa, başka bir yere bakabilirsiniz.

KAYNAK

https://www.healthline.com/nutrition/sage
https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-504/sage

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu