SEO

Site Trafiği Arttırmak organik ziyaretçi çekmek İçin 10 Kanıtlanmış İpucu

Web Sitelerinde organik ziyaretçi trafiği nasıl arttırırlı kanıtlanmış çözüm yolları

Başarılı olmak isteyen herhangi bir blog için hedef, kaliteli ve organik site trafiği elde etmektir. Trafik olmadan, blogunuz Google’ın 645’inci sayfasında, etkileşimde bulunmadan veya hiçbir paylaşımda bulunmadan ölmek demektir.

Blogunuz başarılı olacaksa, web sitenize trafik çekmenin yollarını bulmalısınız. Hedef kitleniz için dünyanın en iyi ve en değerli içeriğini oluşturabilirsiniz, ancak SERP’lerde görünmüyorsa, var olmayan kadar iyidir.

Site trafiği artırmak ve aramada üst sıralarda yer almak için kullanabileceğiniz kanıtlanmış 10 ipucu.

1. Site trafiği için hedef pazarınızı araştırın

site trafigi icin hedef pazar arastirmasi - Site Trafiği Arttırmak organik ziyaretçi çekmek İçin 10 Kanıtlanmış İpucu
Site Trafiği İçin Hedef pazarınızı araştırın

Bu kitlenin kim olduğundan emin olmadığınızda izleyicilerinize ne tür bir içerik sunacağınızı bilmek imkansızdır. İlgi alanlarınız, yaşınız, bulunduğunuz yer, satın alma davranışlarınız ve daha fazlası gibi okuyucularınız hakkında önemli bilgileri listeleyen ayrıntılı rapor oluşturun. Amaç, blogunuzun izleyicinizin sorununu nasıl çözebileceğini veya onlara değer getirebileceğini bulmaktır.

Hedef kitlenizin ihtiyaçlarını bilmediğiniz için ilk başta ne üreteceğinizi bilmiyorsanız, değerli içerik oluşturmak zor olacaktır. Anket veya anket şeklinde geri bildirimler için mevcut ziyaretçileri etkileşime davet edin. Kiminle pazarlama yaptığınız hakkında bir fikir edinmek için rakiplerinizin ve benzer blogların hedef pazarını araştırın.

2. Yaprak dökmeyen içerik Oluşturun Site trafiği artsın

Blogunuzun Google SERP’lerin en üst sıralarında yer almasını istiyorsunuz, böylece hak ettiğiniz görünümleri ve paylaşımları elde edebilirsiniz. İçeriğiniz yüksek kaliteli ve izleyici kitlenizle alakalı değilse, her zaman etkin kalan içeriğin tam olarak ne olduğunu bilmek zor olabilir.

Blogunuz için her zaman yeşil kalan içerik oluşturmak, ne kadar zaman geçerse geçirsin değerinin korunmasını sağlayacaktır. Bu, Google tarafından tercih edilen organik trafiğin artmasına ve daha iyi sosyal ilişkilere yol açacaktır.

Okuyucularınızın ihtiyaçlarına ve cevaplayabileceğiniz özel sorulara odaklanın. Bu soruları bulmak için sosyal medyayı araştırın veya kullanıcılara doğrudan çözümlerinin nasıl olabileceğini soran bir e-posta gönderin.

3. Anahtar kelime araştırması yapın

anahtar kelime araci planlayicisi - Site Trafiği Arttırmak organik ziyaretçi çekmek İçin 10 Kanıtlanmış İpucu
Anahtar Kelime Planlayıcısı aracı kullanın

Aramada yer alacak veya okuyucularınız için değerli içerik oluşturacaksanız, anahtar kelime araştırması yapmayı unutmamalısınız. Herhangi bir SEO stratejisinin çok önemli bir adımıdır ve site trafiği oranının ciddi şekilde artmasını sağlar.

Anahtar kelime araştırmanız ne kadar iyi olursa, rakiplerinizden daha iyi optimize edilmiş içerik oluşturabilirseniz, SERP’lerde şansınız o kadar yüksek olur.

Sağlam bir anahtar kelime listesi bulmak için Buzzsumo veya Google Anahtar Kelime Planlayıcı gibi anahtar kelime araştırma araçlarını kullanın. Uzun kuyruk anahtar kelime aramada daha iyi performans gösterir, çünkü müşteriler genellikle dönüşüm kuyruğunda iken uzun kuyruklu anahtar kelimeleri ararlar.

4. Site hızını artırın

pagespeed insights kullanimi - Site Trafiği Arttırmak organik ziyaretçi çekmek İçin 10 Kanıtlanmış İpucu
pagespeed insights ile site hızınızı ve olası hataları öğrenin

Google, 2018’de site hızını SERP’lerde ne kadar yüksek veya düşük web sitelerinin yer alacağını belirleyen bir faktör olarak kullandığını duyurdu. Yavaş bir web sitesi, riskli bir UX anlamına gelir. Bu, blogunuzdan çıkıp başka sitelerde için aramaya devam eden sinirli kullanıcılara yol açar.

Web sitenizin hızını test etmek için Google’ın PageSpeed ​​Insights uygulamasını kullanın. Web sitenizi daha hızlı performans gösterecek ve yükleyecek şekilde optimize edebilmeniz için Google’ın standartlarının çok düşük olup olmadığını size söyleyecektir.

5. E-posta listenizden yararlanın

Blogunuzun erişimini genişletmek için e-posta listenizi kullanmak akıllıca olmaz. E-posta, siz ve izleyicileriniz arasında doğrudan bir iletişim hattıdır ve eğer bunu kendi avantajınıza çevirebilirseniz, blogunuzun trafiğinde çok büyük bir artış göreceksiniz.

Öncelikle, izleyicilerinizin e-posta listenize katılmasını kolaylaştırın. WPForms gibi yardımcı bir araç kullanarak formlarınızı kısa, basit ve kullanımı kolay hale getirebilirsiniz.

Yeni bir blog yazısı yayınladığınızda abonelere yeni bir e-posta gönderin, böylece içeriğinizle ilgili güncel bilgiler edinirler.

6. Sosyal medyaya ulaşmak

sosyal medya kullanimi - Site Trafiği Arttırmak organik ziyaretçi çekmek İçin 10 Kanıtlanmış İpucu
Sosyal Medya kullanımı ile kullanıcılarla etkileşimde kalın Site trafiği daha hızlı artsın

Markanıza olumlu ilgi toplamanın harika bir yolu, kitlenizdeki insanlarla sosyal medyada etkileşime girmektir. İstatistikler, dünya çapında günde yaklaşık üç milyar sosyal medya kullanıcısı olduğunu ve hedef kitlenizin bu büyük havuzda olduğunu bildirmektedir. İçeriğini hashtaglerle bulmak, endüstrinizdeki trend konularını ve izleyicilerinizin sahip olduğu soruları yakalamanın en iyi ve en doğrudan yoludur.

Blogunuza geri bağlayarak sorularını yanıtlamaktan korkmayın. Önce bir sohbet başlatmak ve güvenilir bir temel oluşturmak akıllıca olabilir. Aksi takdirde, henüz size aşina olmadıkları için sinirlenebilirler. Bir kez yaptıklarında, markanıza bir çözüm olarak yardım etmeleri ve sunmaları güvenlidir.

7. Görsel içerik ekleyin

Goresel icerik onemi - Site Trafiği Arttırmak organik ziyaretçi çekmek İçin 10 Kanıtlanmış İpucu
Site trafiği için Görsel içerik ve önemi

Okuyucular görsel içerik ister. Blog postanızı kısa bir süre için gözden kaçırmak ve başka bir şeye odaklanma isterler. Etrafındaki tüm teknoloji sayesinde, insanların aynı anda tek bir konu tarafından dikkatlerinin dağılması ve kolayca sıkılması sık rastlanan bir durumdur. Test tabanlı yayınların monotonluğunu kırmanın harika bir yolu görsel içerik eklemektir.

Bu, grafiklerden videolara ve görüntülere kadar herhangi bir şey olabilir. Sosyal Medya Araştırmacısı, pazarlamacıların yüzde 32’sinin görsel imajı işlerinde en önemli içerik türü olarak gördüklerini buldu.

Google, 10 izleyiciden yedisinin, çalışmaları, mesleği veya hobileriyle ilgili bir sorunu çözmek için Youtube videoları izlediğini bildirmektedir. Görsel içerik, blog yazılarında doğru kullanıldığında değerli ve güçlüdür. Yayınlarınıza alakalı, faydalı resimler ve videolar ekleyin.

8. Sektörünüzdeki bloglar için konuk gönderi

Sektörünüzdeki okuyucular favori bloglarını ziyaret ederlerse adınızı veya markanızı görürlerse, bu sizi ilgilendirmez. Daha önce, adınızı oradan almaya çalışan başka bir blogcuydunuz. Ama şimdi birçok okuyucunun saygı duyduğu ve aradığı güvenilir bir sitede öne çıkıyorsun.

Bu taktik, blog trafiğiniz için harikalar yaratacaktır ve bunun adı misafir ilanıdır. Nişinizdaki diğer bloglar için yazmak sizi bir düşünce uzmanı olarak konumlandıracak ve erişiminizi öncekinden daha da genişletecektir.

İçeriğiniz ile ilgili daha fazla göz elde edersiniz, ayrıca daha fazla katılım düzeyi elde edersiniz. İkna edici bir adım atmanız ve kendinizi sektörünüzde bir düşünce lideri olarak sunmanız gerekir. Yazarınızın biyografisinde bir bağlantı varsa, bir açılış sayfasına veya sosyal medya hesabına geri dönün.

9. Mobil cihazlar için optimize et

siteyi mobil cihazlar icin optimize etmek - Site Trafiği Arttırmak organik ziyaretçi çekmek İçin 10 Kanıtlanmış İpucu
Siteyi Mobil cihazlar için optimize et

Google araştırması, mobil kullanıcıların yüzde 53’ünün yüklenmesi beş saniyeden uzun süren bir web sitesinden ayrıldığını gösteriyor. Bu sorunsuz bir UX’in parçasıdır ve onsuz, web site trafiği azalacaktır. Sitenizi mobil cihazlar için optimize etmek, dünya genelinde 3.9 milyar tekil mobil internet kullanıcısı olduğunda önemlidir.

Duyarlı / Responsive tasarım sayesinde, kullanıcının interneti hangi cihazda kullandığı önemli değildir. Responsive tasarım her şeyin ekrana tam olarak uyması ve bir araya getirilmesi anlamına gelir. Kitlenizin sitenizi nasıl kullandığını belirledikten sonra, mobil deneyimini en iyi şekilde nasıl optimize edeceğinize karar verebilirsiniz.

10. Organik Site Trafiğinin Düzenli olması İçin Sosyal paylaşım butonları ekleyin

sosyal paylasim butonlari - Site Trafiği Arttırmak organik ziyaretçi çekmek İçin 10 Kanıtlanmış İpucu
Sosyal paylaşım Butonları Ekleme

İçeriğinizin, en iyi görünürlük şansı için kullanıcılar tarafından çeşitli platformlarda kolayca paylaşılabilmesi önemlidir. Erişiminizi ne kadar genişletirseniz, alacağınız blog trafiği o kadar artar. Kullanıcılar için sıkıcı ve sinir bozucu olduğundan, web sitenizin her tarafına yerleştirilmiş butonları paylaşmamanız önemlidir. Bu butonlar her blog postasına stratejik olarak UX’i engellemeyecek şekilde yerleştirilmelidirler.

Paylaşma seçeneği için hangi sosyal platformları görüntüleyeceğinize karar verin. Bunlar, kitlenizin en aktif olduğu platformlar olmalıdır, böylece daha yüksek trafik şansınız olur. WPBeginner, izleyicilerinin doğrudan bloglarından Facebook, Twitter, LinkedIn ve Pinterest’e göndermelerini sağlar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu