SEO Web Grafik Tasarım

Ara
Sunday 19 May 2019
  • :
  • :
ziyaretçi satın al

Final Fantasy 7 Remake Fragman Çıkış Tarihi ve Özellikler

Final Fantasy 7 Remake Fragman Çıkış Tarihi Haberler ve Özellikler! İlk olarak 1997 yılında piyasaya sürülen Final Fantasy 7, çıktığı dönem etrafındaki en iyi JRPG oyunlarından biri olarak yerini sağlamlaştırdı ve dünya çapında milyonlarca oyuncuya bu türü sevdirdi.

Final fantasy 7 çıkış tarihi
Final fantasy 7 çıkış tarihi

Final Fantasy 7’nin 20 yıldan uzun bir süre önce kazandığı başarılardan ötürü (ve sert hayranlarından yapılan baskılarla), Square Enix yeniden yayına girdi.

Maalesef, bu yüksek beklentiler hem bir nimet hem de oyunun serbest bırakılması için bir lanetti. E3 2015’te duyurulmasından dört yıl sonra, hala ne zaman göreceğimizden tam olarak emin değiliz. Yine de Final Fantasy 7 Remake çıktı.

Haber ve söylentiler hala geniş web ağında çalkalanıyor olsa da resmi bilgiler oldukça zayıf. Fakat bildiğimiz her şeyin doğrulandığını ve bekleyen herkesin şüphelendikleri her bilgiyi derlemeye çalıştık.

[Güncelleme: Sony’nin 9 Mayıs’taki State of State etkinliği sırasında Final Fantasy 7 Remake için yeni bir fragman hazırlandı. İçinde aksiyon-ağır savaşın neye benzediğini ve en iyi hatırlanan kahramanlardan biri olan Aerith’e fragmanda yer alıyor.]

Final Fantasy 7 İçin Umudu Kesmeli miyiz?

final fantasy 7 remake fragman
final fantasy 7 remake fragman

Bu ne? Popüler JRPG Final Fantasy 7’nin yeniden yapımı.

Ne zaman oynayabilirim? Henüz resmi bir çıkış tarihi yok, ancak 2019’un sonlarını umuyoruz.

Hangi platformlarda oynayabilirim? Oyunun ilk önce PS4’e geleceği doğrulandı, ancak daha sonra PC ve Xbox One’da görünebilir. Nesiller arası bir başlık bile olabilir.

Final Fantasy 7 fragmanı ve ekran görüntüleri

Oyunun ilk fragmanı, yeniden yapılanmanın E3 2015’teki duyurusu üzerine piyasaya sürüldü. Fragman büyük ölçüde sinematiktir ve aşağıda kendiniz için izleyebilirsiniz:

Final fantasy 7 remake / Fragman

Final Fantasy 7 çıkış tarihi

Final Fantasy 7 yeniden yaratılma sürecinde sorunlu bir gelişme yaşadı, bu yüzden hala sağlam bir çıkış tarihimiz yok.

Square Enix, oyunun hikayesinin epizodik olarak anlatılacağını onayladığından, oyunun birkaç çıkış tarihine sahip olması da son derece mümkün.

Oyun 2014’ten bu yana eserlerde bulunuyor ancak E3 2015’te açıklanmasından bu yana çok az resmi güncelleme yapıldı.

Bu süre zarfında oyunun gelişimi, dış geliştirici CyberConnect2’den Square Enix’in şirket içi ekibine taşındı. Bu şekilde yapılan revizyonlar, oyunun ilerlemesinde büyük gecikmelere neden olabilir, ancak Square Enix’in Naoki Hamaguchi’sine göre karar, “kontrol kalitesini ve aynı zamanda programın istikrarlı tutulmasını” sürdürme arzusundan çıktı.

Ancak işler düşündüğümüzden daha ileride olabilir. Famitsu ile yapılan röportajda, oyunun direktörü (Tetsuya Nomura), Final Fantasy 7’nin kesik perdeler gibi bazı bölümlerinin geliştirilmekte olan Kingdom Hearts 3’ten daha ileride olduğunu söyledi.

Bu bize, Final Fantasy 7 ilk bölümünü 2019’da hala bir noktada yeniden görebileceğimizi gösteriyor olabilir.

Bildiğimiz bir şey, oyunun E3 açıklamasında söz verildiği gibi “ilk önce” PlayStation 4 oyuncularına sunulacağı. “İlk” demek, bunun tamamen münhasır bir durum olmadığını ve oyunun sonunda Xbox One ve PC’ye geleceğini gösteriyor. Bununla birlikte, kararlaştırılan münhasırlık süresinin ne kadar süreceği konusunda hiçbir gösterge yok.

Tomb Raider’in son zamanlardaki özel yükselişi, PS4’e gelmeden önce Xbox One’da 11 ay boyunca çalışırken, Ultimate Marvel vs Capcom 3, PS4’e sadece üç aylık bir sürede geldi. Bu değişiklik göz önüne alındığında, Final Fantasy VII oyununun zamanlanmış münhasırlığının ne kadar süreceğini söylemek zor.

Ayrıca Final Fantasy 7’nin, hem PS5 hem de bir sonraki Xbox’ta mevcut nesil konsollarla birlikte piyasaya sürülecek olan nesiller arası bir sürüm olmasını da bekliyoruz.

Final Fantasy 7 haberleri ve söylentileri

final fantasy 7 play station
final fantasy 7 play station

Final Fantasy 7 fragman ve Oyun Durumu

Haziran gelinceye kadar Final Fantasy 7 Remake için en iyi bakış, Sony’nin savaş, diyalog ve hikaye dizileriyle dolu, oyunun bir dakikalık bir fragmanını ilk kez piyasaya sürdüğü May’s State etkinliğinden geldi. Bu, oyuna şimdiye kadar ki derin bakışımız oldu ve kesinlikle bu yılın sonlarına doğru tam bir değerlendirme (ve hatta bir demo bile!) görebiliriz.

Nomura, Final Fantasy için erken bir duyuru olduğunu itiraf etti

Square Enix’in Tetsuya’sı Nomura, hem Kingdom Hearts 3 hem de Final Fantasy 7 oyunlarının yeniden yapılanmasının çok erken ilan edildiğini itiraf etti.

İtalyan oyun dergisi Multiplayer, “Çok erken ilan ettiğimizin farkındayım” başlığı attı. “Fakat sektörde, bir şekilde insanlar oyun üzerinde çalıştığımızı yaymaya başladı, bu yüzden daha gizli tutmamaya ve resmi olarak açıklamaya karar verdik.”

Final Fantasy 7 Çıkış tarihi çok uzun olabilir mi?

Beklenen Final Fantasy 7’nin henüz onaylanmış bir çıkış tarihi olmayabilir, ancak muhtemelen gelecek yıl içinde göremeye bileceğimizi söyleyebiliriz.

Aslında, Lifestream’den (Destructoid aracılığıyla) bir rapora göre, oyunu beş yıl süre içinde göremeyebiliriz.

Oyunların geliştirilmesindeki türbülans raporları bir yıl kadar önce ortaya çıktı ve eğer doğrularsa, ilerlemeyi biraz yavaşlatmaları muhtemel. Yapımcı Yoshinori Kitase ile geliştirme lideri Naoki Hamaguchi arasında yakın zamanda yapılan gizli bir görüşme, oyunun çıkış tarihinin 2023’e kadar uzayabileceğini öne sürüyor.

Konuşma, en son Final Fantasy 30. Yıl kutlama etkinliğinde gerçekleşti ve tercüme edilmiş bir transkripsiyon Lifestream kullanıcısı tarafından yüklendi.

Konuşma, çıkış tarihi veya ilerlemesi hakkında çok sağlam bilgi vermiyor, ancak Kitase ve Hamaguchi, Final Fantasy VII Remake’in 2023’te 35.Yıl Final Fantasy yıl dönümünden önce başlatılmasını istediklerini söylüyor.

Şimdi, bu konuşma gerçekleşmiş olsa bile, remake bu konuşmayı doğrulamıyor. Square Enix’in konuyla ilgili resmi bir yorumu olmadan, bunu şimdilik yok saymak durumundayız.

Bu yıl Square Enix’in E3 sunumu sırasında oyunun ilerleyişi ve belki de potansiyel bir sürüm penceresi hakkında daha fazla şey duymamız muhtemel.

Yeni Final Fantasy Remake / Fragman Yenilenmiş Bir Klasiğe İşaret Ediyor

Final Fantasy 7, orijinal oyunun anlatımını izleyecek ve hayranların sevdiği ikonik karakterleri ve yerleri gösterecek.

Çok sevildiğini düşünerek, Square Enix’te orijinal kaynak malzemeden çok uzak olmamasına karşın, yönetmen Tetsuya Nomura’ya göre bu tamamen klasik olmayacak.

Wired ile yapılan röportajda Nomura, “Bunun bire bir yeniden yaratılması veya sadece daha iyi grafikleri olan orijinal Final Fantasy VII olmasını istemiyoruz” dedi.

Nomura, remake’in “mevcut döneme uygulanmasını” ve “mevcut oyuncu neslini” kazanmak amaçlı yayınlandığını söyledi. Nomura “tanınmayacak kadar çok değiştirmek istemedik” ama “taze ve yeni bir ürün ortaya çıkarmak ta gerekiyordu” dedi.

Modern konsolları ve oyuncuları kazanabilmek için doğal olarak hem oyun, mekanik hem de hikayenin bazı unsurları için oyunda değişiklikler yapılması gerekecek.

Yeni başlayanlar için, ilk römorklar, mekanik olarak Final Fantasy XV’e daha çok benzeyen bir oyun sergilerken, sabit 3D bakış açısına sahip sabit bakış açıları ve statik zeminler ve gerçek zamanlı aksiyon odaklı bir oyun lehine açılan sıra tabanlı bir savaş sistemi göreceğiz.Yazar; 15 yıllık web & grafik tecrübesiyle çeşitli bakanlıkların web projelerinin yanı sıra, ünlü giyim firmalarının da (crispino, formenti, MXC Sports ... v.s ) web tasarım ve yazılımları ile birlikte 1000'i aşkın referans ile, Müşteri memnuniyetine devam ediyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Magento Themes Yandex.Metrica