Oyun

Half Life Alyx Çıkış Tarihi Trailer Sistem Gereksinimleri

Half Life Alyx inceleme steam sistem gereksinimi

Half Life Alyx Çıkış Tarihi Trailer Sistem Gereksinimleri Nedir? Sonunda, yepyeni bir Half-Life oyunu nihayet duyuruldu ve tam olarak Half-Life 3 olmasa da yine de oldukça heyecan verici. İşte VR prequel Half-Life hakkında bildiğimiz her şey: Alyx, çıkış tarihi, ne kadar süreceği ve hangi ünlü Half-Life karakterlerinin geri döneceği de dahil.

Half Life Alyx Trailer

Half-Life: Alyx Trailer

Half Life Alyx Çıkış tarihi 2020 Mart

half life alyx cikis tarihi belli oldu - Half Life Alyx Çıkış Tarihi Trailer Sistem Gereksinimleri
Hal Life Alyx Çıkış tarihi 2020 Mart

Henüz kesin bir tarih belirtilmemiş olsa da Mart 2020’de Half Life Alyx oynayabilirsiniz. Oyun 60 $ ‘lık perakende satışla piyasaya sunulacak, ancak Valve Index VR kulaklığı olan herkese ücretsiz.

Bu henüz Valve’ın en büyük projesi.

Dikkat çekici bir şekilde, bu Valve’ın tek bir oyun geliştirmek için çalıştığı en büyük insan grubudur. Gunpoint yaratıcısı ve eski PC Gamer editörü Tom Francis’e göre uzun zamandır üzerinde çalışılıyor.

Valf tasarımcısı Greg Coomer,Half Life Alyx, şu ana kadar sahip olduğumuz en büyük oyun takımı” diyor. “Projedeki insanların yaklaşık üçte biri, önceki Half-Life oyunlarında çalıştı, bazıları da ilk Half-Life’a geri döndü.” Coomer, yakın zamanda edinilen Firewatch geliştiricisi Campo Santo’dan olanlar da dahil olmak üzere yeni çalışanların “her zaman sürecimizin çok önemli bir parçası olan taze bakış açıları getirmede önemli bir rol oynadığını” ekledi.

Half-Life programcısı Robin Walker: Alyx IGN’ye “Half-Life oyunu yapmaya başlamadık” dedi. Valve, Half-Life ve Portal’dan elde edilen varlıkları kullanarak VR ile deney yapmaya başladı, ancak ikincisinin hareketi ve momentumu VR için uygun değildi. Half-Life uygundu.

Başlangıçta sadece kısa bir Half-Life VR deneyimi oldu, ancak bu büyük ölçüde oyun severlerin tepkileriyle değişti. Walker, “İnsanları bu 15 dakikalık prototipten geçirmeye başladığımızda,” dedi Geoff Keighley, “45 dakikasını asla gerçek olamayacağımız bir sürü şey yaparak geçireceklerdi “

İşte Half-Life Alyx sistem gereksinimleri

half life alyx sistem gereksinimleri - Half Life Alyx Çıkış Tarihi Trailer Sistem Gereksinimleri
İşte Half-Life Alyx sistem gereksinimleri

Endeks yalnızca 8 GB RAM ve en azından bir GTX 970 için çağrı yaparken, Alyx’in sistem gereksinimleri biraz daha yüksek, ama yine de oldukça mütevazı.

İşte Half-Life Alyx Minimum Sistem Gereksinimleri Nedir?

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Core i5-7500 / Ryzen 5 1600
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Grafik: GTX 1060 / RX 580 – 6GB VRAM

Standart bir Half-Life oyunu gibi geliyor ve Half-Life 2 kadar uzun

Valve, Half-Life: Alyx’in dünya keşfi, bulmaca çözme, visseral dövüş ve hepsini Half-Life evrenine ikonik karakterlerle bağlayan karmaşık bir dokunuşlu hikaye dahil tüm klasik Half-Life özelliklerinin yer alacağına söz veriyor. ” Hikaye, Half-Life ve Half-Life 2 olayları arasında geçiyor ve Alyx ile babası Eli’nin gizemli istilacı yabancılar olan Combine tarafından acımasızca işgal edilmesine karşı nasıl bir direnç gösterdiği üzerine duruyor. “Alyx olarak, oyuncular insanlığın geleceğini kurtarmak için Combine’a karşı savaşıyor.”

Bazıları Half-Life: Alyx’in Valve’ın yeni VR donanımı, Valve Index için kısa bir demo olabileceğini düşünüyor, ama aslında tam uzunlukta bir oyundur. Stüdyoya göre, iç tiyatro oyuncuları Half-Life 2’nin tamamını Half-Life: Alyx’in üstesinden gelmek için tamamladığı sürece soktu. Valf tasarımcısı Greg Coomer, bazı oyuncuların “çevreyi daha derinlemesine araştırmayı ve etkileşime girmeyi seçmelerinin çok daha uzun sürdüğünü” de ekliyor. Bu yüzden burada en az 20 saatlik bir oyun arıyoruz, bu da önemli bir zaman dilimi özellikle de VR oyunu için.

Bu sesli bir kahraman ile ilk Half-Life Alyx

Half-Life kahramanı Gordon Freeman, elbette, asla bir kelime söylemez. Ancak Alyx, Half-Life: Alyx’te onun gibi oynadığınızda söyleyecek çok şeyiniz olacak. Coomer, “Başlarda, Alyx gibi oynamanın Gordon Freeman gibi oynamaya göre farklı hissettirmesinin önemli olduğuna karar verdik. “Alyx’in konuşma bölümlerine aktif bir katılımcı olması, anlatıyı doğal yollarla oyuna dahil etmeyi çok daha kolay hale getirdi ve sonuç olarak oyun boyunca daha fazla hikaye anlatma yoğunluğu doğdu” dedi.

Yeni Bir Aktör Alyx Oynuyor

yeni kahraman alyx - Half Life Alyx Çıkış Tarihi Trailer Sistem Gereksinimleri
Yeni Bir Aktör Alyx Oynuyor

Alyx, Half-Life 2’de Merle Dandridge tarafından canlandırılırken, Half-Life: Alyx’teki karakterin daha genç olanı yeniden ortaya çıktı. Bu kez Alyx, Wolfenstein II: The New Colossus ve Mirror’s Edge: Catalyst gibi birçok video oyununda başrol oynayan bir aktör olan Ozioma Akagha tarafından oynanacak. Coomer “Döküm seçenekleri inanılmaz derecede zor, özellikle zaman boşluğu göz önüne alındığında” diyor. “Ama Ozioma’nın performansını duyduğumuzda, doğru Alyx’i bulduğumuzu biliyorduk.”

G-Man ve diğer tanıdık karakterler

Belki de sürpriz değil gizemli G-Man’sız bir Half-Life oyununu hayal etmek zor, hatta en çok Gordon Freeman’sız Half-Life: Opposing Force ve Blue Shift’te bile ortaya çıktı. Ancak onaylanması harika ve bir kez daha G-Man Mike Shapiro tarafından seslendirilecek.

Ayrıca bir kez daha Tony Todd tarafından seslendirilen yabancı Vortigaunts’ın dönüşünü de göreceğiz. Ellen McClain (Portal serisindeki GLaDOS’un sesi), Combine Overwatch’ın uğursuz sesini sentezlemiş olarak geri dönüyor.

Coomer, Alyx’in babası Eli Vance, 2017 yılında orijinal sesini Robert Guillaume’in üzücü ölümünden sonra yeniden devraldı. “Eli’nin yeni sesi James Moses Black’in doldurması gereken büyük boşluklar” diyor. “Fakat performansından dolayı hepimiz heyecanlıyız ve oyuncuların duymasını bekleyemeyiz.”

Diğer roller Rhys Darby (Concords fly) ve Cissy Jones (Firewatch) tarafından seslendirildi.

Alyx’in Yerçekimi Eldiveni olacak

half life alyx yer cekimi eldiveni 1024x640 - Half Life Alyx Çıkış Tarihi Trailer Sistem Gereksinimleri
Alyx’in Yerçekimi Eldiveni olacak

Sıfır Noktası Enerji Alan Manipülatörü (üzgünüm, yerçekimi tabancası) icat edilmeden ve Half-Life 2’deki Gordon Freeman’a verilmeden önce, Alyx’in yerçekimi eldivenleri vardı. Bunların yerçekimi tabancası ile aynı şekilde nesnelerin kaldırılması, çekilmesi ve atılması için kullanılabileceğini varsayabiliriz. Ama VR’da onlarla yapabileceğin çok şey var.

Orijinal Half-Life yazarı Marc Laidlaw, şirketle 18 yıl geçirdikten sonra 2016’da Valve’dan ayrıldı, bu yüzden Half-Life Alyx projesinde liderlik yapmayacak. Coomer, “Tüm Valve oyunlarında olduğu gibi, yazı yazarlar ve tüm animatörler, aktörler ve anlatıyı oyunun içinde uygulayan seviye tasarımcıları arasındaki bir iş birliği” diyor. “Marc, Half-Life: Alyx’te direkt olarak çalışmamasına rağmen (muhtemelen bir yerde bir plajda uzanıyordur), oyunun gelişimi boyunca tüm yazarların sorularını yanıtlarken cömert davrandı.”

Gabe Newell heyecanlı

Valve kurucusu “Sanal gerçeklik bize enerji verdi” diyor. “Teknolojiye ve kendimize çok yatırım yaptık. Ama aynı zamanda gönülden oyun geliştiricileriyiz ve kendimizi bir VR oyununa adamak bu kadar hırslı ve heyecan verici. Bunun için Half-Life serisi ile tekrardan gelmiş olmamış gerçekten çok fazla önemsediğimiz şeye değer verdiğimizi de gösteriyor: gerçekten harika oyun, en son teknoloji ve açık platforma sahip.” şeklinde yorum yaptı

Herhangi bir PC tabanlı VR kulaklığı ile oynayabilirsiniz

half life alyx vr kulaklik ile oyun 1024x640 - Half Life Alyx Çıkış Tarihi Trailer Sistem Gereksinimleri
Herhangi bir PC tabanlı VR kulaklığı ile oynayabilirsiniz

Half-Life Alyx Valve Index ve mafsal denetleyicileri için hiç şüphesiz optimize edilmiştir, ancak Valve, üzerinde oynayabileceğiniz donanımı sınırlamaz. PC bağlantı kablonuz varsa, HTC Vive, Windows Karışık Gerçeklik, Oculus Sürtüşme ve Oculus Quest ile uyumlu olacaktır.

Aynı zamanda oda ölçeğini, ayakta durmayı veya oturarak oynamayı da destekler ve üç hareket seçeneği içerir: ışınlanma, “vardiya” (bu, noktalar arasında “sorunsuzca yakınlaştırma” anlamına gelir) ve düzenli analog yürüme ve koşmadır.

Valve Index kitinin sadece kontrolörleri de dahil olmak üzere herhangi bir parçasının sahibi Half-Life: Alyx’i serbest bırakacaktır. 2019’un sonundan önce herhangi bir Index donanımına sahip olanlar, “Alyx’in cephaneliğini süslemek için alternatif silah kaplamaları” da dahil olmak üzere birkaç bonus kazanacaklar.

Resmi siteye göre de Steam Workshop uyumlu olacak. “Oyuna yeni seviyeler inşa etmek için bir Kaynak 2 aracı seti sunulacak, herhangi bir oyuncunun topluluğun tadını çıkarması için yeni ortamlar inşa etmesine ve katkıda bulunmasına olanak sağlayacak.”

Half-Life’ın VR olmayan bir versiyonunun olup olmayacağını merak eden herkes için: cevap hayır gibi görünüyor. Valve’dan Dario Casali Geoff Keighley’e “Buradaki karmaşıklık çok zor…… böyle bir işlevselliğe sahip olmak istiyorsak, sadece kapılarla etkileşime adanmış klavyenin bütün bir bölümünü eşlememiz gerekecek” dedi. “Bu mekanik ne kadar çok araştırdıkça o kadar çok fark ettik ki bir klavye ve fare deneyimi sunmak için bu etkileşimlerin çoğunu kaçıran bir oyun piyasaya sürmek zorunda kalacaktık ve bu kadar iyi olmayacaktı.” Dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu