SEO Web Grafik Tasarım

Ara
Sunday 19 May 2019
  • :
  • :
ziyaretçi satın al

Web Sitesi Barındırma da Bulut Sunucu Neden Kullanılmalı?

Web Sitesi Barındırma da Bulut Sunucu Neden Kullanılmalı? Gün geçtikçe gelişen internet sayesinde, yeni keşifler duyuyor ve çevrimiçi olarak sörf yapmanın daha iyi yollarını buluyoruz. Hepimiz “bulut sunucu” veya “cloud” içinde barındırma terimlerini duymuşuzdur.

Web Sitesi Barındırma da Bulut Sunucu Neden Kullanılmalı?
Web Sitesi Barındırma da Bulut Sunucu Neden Kullanılmalı?

Gerçekten bulut sunucu denilen bir nesne var mı? Ve gerçekten dosya web sitesi barındırma açısından ne işe yarıyor? Bulut sunucu, geleneksel sunuculara göre daha hızlı ve daha güvenilir bir alternatif olarak kabul ediliyor.

Hosting pazarında en yüksek eğilimi sağlamayı vaat eden bulut sunucu barındırma çözümleri sunan birçok şirket var, ancak her şeyden önce bulut sunucu barındırma nedir ve neden diğer alternatif web sitesi barındırma hizmetlerinden daha iyidir? Öncelikle bunu bilmemizde fayda var.

Bulut Sunucu Barındırma Nedir?

“Bulut / Cloud” bir araç veya dosyaları ve bilgileri depolamak için kullanılan bir bilgisayarın parçası değildir. Bulutu tanımlamaya gelince, gerçekten tek bir fiziksel nesne yoktur.

Bulut barındırma hizmetinde bölme ve kural kavramı kullanılır. Bu da web sitenizi korumak için birden fazla web sunucusu kullanıldığı anlamına gelir.

Geleneksel barındırmada aksama süreleri bir sorun olabilir, çünkü bir sunucu çalışamazsa web sitesinin tamamı sorunla karşılaşacaktır.

Bulut sunucu barındırma hizmetinde, sunucu arızası söz konusu olduğunda, web sitenizi koruyan birden fazla sunucu bulunduğundan, aksaklık süresinde daha az riske girmiş oluyorsunuz.

Web sitenizi korumak için birlikte çalışan sunuculara genellikle “bulut sunucu / Cloud server” denir. Birden fazla sunucunun web siteniz için bir kaynak görevi görmesine yardımcı olur ve özellikle yoğun yüklerde işe yarar.

Özel Sunucular, VPS ve Bulut Hosting

Daha büyük şirketler için, sunucu güvenilirliği özellikle bir web sitesinin günde 24 saat ve haftada 7 gün çalıştırılması gerekiyorsa önemlidir.

Web sitesinin en büyük yüklere maruz kaldığı ve bant genişliği sorunlarının ortaya çıkabileceği zamanlar olacaktır. Ancak, bu gerçekleştiğinde, sunucu bu sorunu çözemeyebilir ve firmaların en çok kaçınılması gereken durumlardan birisi olan aksama süresi yaşanır.

Güvenilir barındırma hizmetleri arıyorsanız, bulut barındırma kesinlikle en iyi seçimdir. Özellikle günlük olarak çok fazla ziyaret alan web siteleri için, web sitesinin her zaman açık ve çalışır durumda olması çok önemlidir.

İnsanların karar vermesine yardımcı olan en büyük faktörlerden biri fiyattır. Bulut barındırma, tek bir web sitesinde çalışan daha fazla sunucu olması nedeniyle daha yüksek bir güvenilirlik oranına sahiptir. Bu da Geleneksel paylaşılan hosting ile karşılaştırıldığında fiyatın biraz daha yüksek olmasına neden olacaktır.

Geleneksel paylaşılan barındırma ve VPS’nin daha düşük fiyatlara sahip olduğu bilinmektedir ancak güvenilirlik faktörü her zaman söz konusudur. Çok fazla ziyaretçiye gereksinim duymayan başlangıç ​​şirketleri ve web siteleri için, bir barındırma hizmeti adına daha küçük bir bütçe ve daha düşük bir güvenilirlik oranı kabul edilebilir.

Bulut Sunucu Barındırma Kullanmanın Yararları

Bulut Sunucu konusunda daha az risk söz konusu olduğunda, en büyük avantajlardan biri düşük veri kaybı riskidir. Verilerin çoğu hızlı yedeklemelerle eşleştirilen uzak konumlarda saklandığından, herhangi bir tür veri kaybı yaşama ihtimaliniz çok azdır.

Ayrıca, bulut barındırma hizmeti veren şirketler, günün hangi saatinde olursa olsun tüm sorunların çözülmesini sağlamak için genellikle 24 saat ve haftanın 7 günü 24 saat çalışan müşteri ve teknik desteğe sahiptir.

Web Trafiği Sorun Olmaz

Web sitenizin bakım gereksinimleri birden fazla sunucuya yayıldığından, web siteniz hiç olmadığı kadar çok web trafiğini kolayca yönetebilir.

Bu tür barındırmada, olası ve gelecekteki müşterilerin herhangi bir kesinti olmadan gezinmelerini kolaylaştıran daha az sunucu çökmesi olacaktır.

Kolaylıkla boyut ve depolama özelleştirebilirsiniz. Bulut barındırma hizmetinin, birden fazla veya sınırsız sunucu ağına sahip olduğu bilinmektedir. Bulut barındırma kullanarak istediğiniz kadar kolayca kapasite değişikliğine gidebilirsiniz.Yazar; 15 yıllık web & grafik tecrübesiyle çeşitli bakanlıkların web projelerinin yanı sıra, ünlü giyim firmalarının da (crispino, formenti, MXC Sports ... v.s ) web tasarım ve yazılımları ile birlikte 1000'i aşkın referans ile, Müşteri memnuniyetine devam ediyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Magento Themes Yandex.Metrica