Gündem

Sri Lanka Saldırısı Son Durum Ne!

Sri Lanka Terör Saldırısı Son Durum Ne! Dünya Sri Lanka da yaşanan vahşi terör saldırıları ile güne uyandı. 3 farklı kilise ve 3 farklı otelde meydana gelen ayrı patlamalar sonrasında en az 200’ün üzerinde insanın hayatını kaybettiği öğrenilirken, 600 kişinin ise yaralandığı belirlendi. Canlı bomba saldırılarının devam etme ihtimaline karşılık, polis yetkilileri halkın kalabalık noktalardan uzak durması konusunda sürekli uyarılarda bulunuyor.

sri lanka saldirisi son durum ne - Sri Lanka Saldırısı Son Durum Ne!
Sri Lanka Saldırısı Son Durum Ne!

Sri Lanka Saldırısı Detayları

Hristiyanlar için dini anlama sahip olan Paskalya Bayramında gerçekleşen saldırılarda, Güney Asya da ada ülkesi olarak bilinen Sri Lanka da başkent Colombo ile Negombo kentlerinin saldırıların hedefi olduğu aktarıldı. Colombo da bulunan oteller ile kiliselerde art arda patlamaların gerçekleştiği bilgisine, yerel basın aracılığıyla ulaşıldı.

Sri Lanka Saldırısı ile, ölümcül 6 ayrı patlamanın ardından, 7’inci bir patlamadan da söz ediliyor. 7’inci patlama adresinin ise Colombo yakınlarında yer alan Dehiwela isimli hayvanat bahçesinin karşısında, büyük bir otelde meydana geldiği bildirildi.

Sri Lanka polis yetkilileri tarafından gerçekleştirilen son dakika açıklamasında patlama sayısının sekize yükseldiği açıklandı. Planlı ve ardışık olarak meydana gelen saldırıların önlenmesine yönelik çalışmalara başlandı.

Hükümet yetkilileri ise planlı terör saldırıları sonrasında halka sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bununla birlikte provokasyon ihtimaline karşılık, sosyal medya hesaplarına da erişim geçici olarak durduruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Sri Lanka Açıklaması Geldi!

Sri Lanka da gerçekleşen kanlı saldırılar sonrasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan resmi açıklama geldi. “Paskalya Bayramında gerçekleştirilen planlı terör saldırılarını şiddetle kınıyorum. Saldırıların ortak hedefi tüm insanlıktır. Saldırı esnasında hayatını kaybedenlere ve yakınlarına, şahsım ve milletim adına başsağlığı dilerim.”

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı da konuya ilişkin bir mesaj yayınladı. Mesajda, “ paskalya ayini için toplanan halka yönelik olarak planlı şekilde gerçekleştirilen alçakça ve insani olmayan tüm saldırılar kasıtlı olarak gerçekleşmiş provokasyon eylemleridir. Bu nedenle saldırının, Yeni Zelanda cami saldırısından çok bir farkı yoktur.”

Dışişleri Mevlut Çavuşoğlu da saldırının ardından yaptığı konuşma ile Sri Lanka da oteller ve kiliseleri hedef alan ve masum insanları katleden saldırıları kınıyorum, dedi.   

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu