Bilim

SpaceX canlı akışı başlattı NASA astronotlarının ISS’ye fırlatılışını buradan izleyin

SpaceX canlı akışı başlattı NASA astronotlarının ISS’ye fırlatılışını buradan izleyin… SPACEX ve NASA bugün Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) dört astronot fırlatmaya hazırlanıyor ve olayları birwebdesign.com dan canlı olarak izleyebilirsiniz.

NASA astronotları Michael Hopkins, Victor Glover ve Shannon Walker’ın yanı sıra Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı’ndan (JAXA) astronot Soichi Noguchi, ISS’ye yolculuklarına hazırlanıyor. Kalkış, 15 Kasım’da 22:00 EST veya Türkiye’de 16 Kasım’da 15:00 olarak planlanıyor.

Görev, SpaceX’in ABD topraklarından astronotları taşıyacak kabin olan Crew Dragon için ilk “operasyonel” görevini işaret ediyor.

Fırlatma 14 Kasım Cumartesi günü yapılacaktı, ancak NASA’nın Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’ndeki elverişsiz hava koşulları ilerlemeyi 24 saat erteledi.

Bununla birlikte, lansman bugün devam edecek gibi görünüyor ve buradan, birwebdesign.com adresinden kalkışı izleyebilirsiniz. Etkinlik 15.15’de başlayarak NASA’ya ev sahipliği yapacak.

SpaceX Astronotlarının Ayrıntılı Canlı Görüntüleri

spacex astronotlarin uzaya firlatilmasi canli - SpaceX canlı akışı başlattı NASA astronotlarının ISS'ye fırlatılışını buradan izleyin
SpaceX Astronotlarının Ayrıntılı Canlı Görüntüleri

Uzay ajansı, derinlemesine analiz sağlayacak ve önemli fırlatmanın ayrıntılı görünümlerini sağlayacak. Uzay ajansı şunları söyledi: “NASA ve SpaceX, NASA’nın Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’ndeki Fırlatma Kompleksi 39A’dan astronotları uçurma amaçlı SpaceX Crew-1 görevinin kalkışı için 15 Kasım Pazar günü saat (ABD) 19: 27’de hedefliyor. Uzay istasyonu.

“Ekipler, kara rüzgarları nedeniyle ve önümüzdeki yıl Crew-2 görevini başlatmak için yeniden kullanılması planlanan ilk aşama güçlendiricinin kurtarılmasını sağlamak için fırlatmayı bir gün kaydırdı. “Destekleyicinin, fırlatıldıktan yaklaşık dokuz dakika sonra kurtarma gemisine inmesi bekleniyor.

“NASA, uzay istasyonuna düzenli uçuşlar için NASA tarafından sertifikalandırıldıktan sonra, SpaceX Crew Dragon uzay aracının Falcon 9 roketindeki ilk mürettebat rotasyon uçuşu için fırlatma, fırlatma, yanaşma ve varış faaliyetlerinin 30 saatten fazla kesintisiz kapsamını sağlayacak. ajansın Ticari Mürettebat Programının bir parçası olarak.

astronotlar - SpaceX canlı akışı başlattı NASA astronotlarının ISS'ye fırlatılışını buradan izleyin
NASA astronotları Michael Hopkins, Victor Glover ve Shannon Walker ile Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı’ndan (JAXA) astronot Soichi Noguchi (Resim: NASA)

“Crew Dragon, 16 Kasım Pazartesi 23:00 gibi uzay istasyonuna yanaşacak. “Crew-1, uzay aracı sisteminin resmi insan derecelendirme sertifikasını takiben ABD’deki bir ticari uzay aracının astronotlarla uzay istasyonuna yaptığı ilk mürettebat rotasyon uçuşudur.”

SpaceX şunları söyledi: “Ticari Mürettebat Programının bir parçası olarak, NASA astronotları

  • Mike Hopkins,
  • Victor Glover,
  • Shannon Walker
  • JAXA astronotu Soichi Noguchi,

ISS’deki ilk altı aylık operasyonel görevinde Dragon ile uçacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu