Mobil

OnePlus 7 Pro Yeni Sızıntılarla Netleşen Yeni Özellikler

OnePlus 7 pro için yavaş bilgi akışı ve bir sürü sızıntı kombinasyonu sayesinde zaten bildiğimiz birçok şey var, ancak henüz bilmediğimiz çok şey de var.

Büyük soru işareti ‘Pro’ sonekinin üzerinde yatmaktadır. OnePlus serisi genellikle OnePlus 6 gibi standart bir telefondan, ardından OnePlus 6T gibi yılın ilerleyen zamanlarında bir ‘T’ varyantından oluşur.

Bununla birlikte, şirket bir Pro telefonu yayınlamamıştır. Bu nedenle OnePlus’ın piyasaya sürülmesinin tam olarak ne olduğunu anlamak için analiz edecek modellerimiz yok.

Bu nedenle, zaten yaptığımız OnePlus 7 Pro özelliklerine sınırsız olarak spekülasyon yapmak yerine, tipik OnePlus telefonlarının sahip olmadığı, görmek istediklerimizi bir araya getirdik.

1. OnePlus 7 Pro Kablosuz şarj Özelliği

onplus 7 pro kablosuz sarj ozelligi - OnePlus 7 Pro Yeni Sızıntılarla Netleşen Yeni Özellikler
OnPlus 7 Pro Kablosuz şarj Özelliği

Kablosuz şarj etme; Artan sayıda üst düzey akıllı telefonda gördüğümüz en dikkat çekici özelliklerden birisi de kablosuz şarj. Bu uygun, oldukça hızlı ve kablo ile mücadele etmekten çok daha kolay.

OnePlus bugüne kadar telefonlarına kablosuz şarj etme özelliğini kullanmaktan kaçındı, çünkü teknoloji pahalıydı ve OnePlus telefonları genelde orta segment idi, ancak ilk gerçek premium telefonu için bu özelliği getirmeyi göze almış görünüyor.

OnePlus Kurucusu ve CEO’su Pete Lau Net bir bilgi vermedi ama yaptığı açıklamalardan da yola çıkarak OnPlus pro versiyonunda kablosuz özelliğinin büyük ihtimalle olacağını tahmin ediyoruz.

Gerçi büyük online alışveriş sitelerinde verilen özelliklerde kablosuz şarj özelliği bahsi geçmemiş ama, henüz telefon piyasaya da sürülmedi!

Pete Lau’nun açıklamasına dönecek olursak; “Kablosuz şarjın kablo kullanmaktan daha yavaş olduğunu, bunun doğru olduğunu, ancak hızın tek faktör olmadığını” belirtti.

Pete Lau ayrıca “Kablosuz şarj özelliğinin daha pratik olduğunu ve kullananlardan şimdiye kadar olumsuz geri dönüşün olmadığını da belirtti”

Kablosuz şarj cihazlarının gittikçe daha fazla eve girmesini sağlayarak OnePlus’ın zamana ayak uyduğunu ve kablosuz şarjı benimsediğini görmeyi çok isteriz.

2. İlginç tasarım varyasyonları

onplus 7 pro tasarim - OnePlus 7 Pro Yeni Sızıntılarla Netleşen Yeni Özellikler
OnPlus 7 Pro İlginç tasarım varyasyonları

OnePlus telefonlar tipik olarak iyi bir tasarıma sahip. Şirket OnePlus 6T McLaren Edition ile mükemmel görünümlü bir telefonun nasıl tasarlanması gerektiğini bildiğini gösterdi. Siyah gövdesi ve altın rengi göz alıcı ve daha da önemlisi benzersiz.

Huawei P30 ve Honor View 20 gibi telefonlar parlak ve renkli arka tasarımlara sahip ve zaten bu tasarım ve renkler oldukça fazla marka ve modelde mevcut.

Öte yandan, McLaren Edition el cihazı sade ve cesur, bu yüzden OnePlus’a parlak renklere ve çılgın desenlere dayanmayan mükemmel görünümlü bir cihaz yapma konusunda güveniyoruz.

Şirketin bir tür açık kahverengi olabilecek bir Badem çeşidi üzerinde çalıştığına dair söylentiler duyduk ve OnePlus McLaren telefonuna benzer bir tasarım kullanıyorsa, oldukça şık görünebilir.

3. MicroSD kart destek

onplus 7 pro microsd - OnePlus 7 Pro Yeni Sızıntılarla Netleşen Yeni Özellikler
OnPlus 7 pro Microsd kartlar için destek

OnePlus telefonları genellikle yalnızca 256 GB’a kadar çıkabilen ve çoğu tüketici için uygun olan depolama seçeneklerine sahip, ancak uzman kullanıcılar genellikle daha fazla depolama alanı isterler ve OnePlus Pro serisini sert telefon kullanıcıları için tasarlanmış bir cihazla başlatacaksa, genişletilebilir hafıza zaten düşünmelidir.

Bugünlerde birkaç telefonun hafızası genişletilebiliyor ve Samsung Galaxy Note 9 gibi cep telefonları bu imkanı sunduğundan daha çok tercih ediliyor. Ancak bu hala cihazlara değerli bir katkı sağlıyor.

MicroSD yuvaları bir telefonda değerli yer kaplar, bu nedenle genişletilebilir hafızaya izin vermek yerine, OnePlus telefonun daha önce yapmadığı bir 512GB depolama sürümü oluşturmayı da düşünebilirdi.

‘Artı boyutlu’ telefonlar bazen Samsung Galaxy S10 Plus’ta olduğu gibi 1 TB’a kadar depolama kapasitesine sahip olabileceğinden, bu durum olasılıkların dışında değil.

4. Mekanik parçalar için bir çeşit takviye

onplus 7 pro mekanik parcalar - OnePlus 7 Pro Yeni Sızıntılarla Netleşen Yeni Özellikler
OnPlus 7 Pro Mekanik parçalar için bir çeşit takviye

OnePlus 7 Pro ile ilgili birçok söylenti, tam çerçevesiz bir ekrana ve açılır bir kameraya sahip olduğunu ve bir akıllı telefondaki herhangi bir mekanik veya hareketli parça konusunda sağlam olduğunu söylüyorlar.

Hareketli parçalara sahip bazı telefonlarda, arıza durumunda güvenlik kasaları vardır, örneğin pop-up ‘köpekbalığı yüzgeci’ tasarımına sahip olan Oppo Reno 10x Zoom , bir akselerometreye sahiptir – telefonu düşürürseniz yüzgeç bir kaplumbağa gibi açılır kabuğuna çekilir.

Benzer şekilde Samsung Galaxy A80 ve Oppo Find X’in oldukça hareketli parçaları var, bu nedenle birkaç darbeyle zarar görecek kadar güçsüz değiller. OnePlus 7 Pro bir çalışma pop-up kamerası olacaksa, OnePlus’ın bu mekanik parçayı korumanın bir yolunu bulması gerekecektir.

5. Daha iyi bir hoparlör dizisi

Birçok akıllı telefonun müzik ve sesler için tek bir hoparlörü vardır. Bu, telefon etrafta dinlenirken bazı melodiler ekleyecekseniz iyi olabilir, ancak bir film izlemeye veya bir oyun oynamayı denerseniz sık sık siniriniz bozulabilir. Eliniz hoparlörü kapatır, böylece müziğiniz boğulur.

Ek olarak, müzik kalitesi tek bir hoparlörden iyi olabilir, ancak bir el cihazında birden fazla hoparlör olduğunda oluşturulabilecek surround ses efekti ile genellikle çok daha iyidir.

OnePlus 7 Pro birinci sınıf bir cihaz ise, OnePlus’ın rakiplerinden ayrılmasının harika bir yolu, çoklu hoparlörlere ve mükemmel bir dinamik aralığa sahip bir üst düzey ses kurulumunu içermesi olacaktır.

Alternatif olarak OnePlus bir 3.5mm kulaklık jakı ile gelebilir; Geleneksel kablolu kulaklıklarımızla sadece melodileri dinleyebilseydik standart hoparlörlere aldırış etmezdik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu