Web Tasarım

Backlink İçin Siteler ve Sosyal Medya RSS Ekleme Siteleri

Backlink İçin Siteler ve Sosyal Medya RSS Ekleme Siteleri! SEO Konusunda sağdan soldan bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışan herkes en azından bu işin ne kadar karmaşık ve zaman isteyen bir şey olduğunu biliyor.

social media backlinks backlink icin sosyal medya siteleri - Backlink İçin Siteler ve Sosyal Medya RSS Ekleme Siteleri
Backlink İçin Siteler ve Sosyal Medya RSS Ekleme Siteleri – Social Media RSS Feed Sites

Dolayısıyla, araçlar ortaya çıktığında, arama motoru optimizasyonu sanatını biraz daha kolaylaştırdı. Bu araçlar ve püf noktalar sayesinde sitemizi ayağa kaldırır ve daha fazla dikkat çekmesini sağlarız.

Sosyal backlink yer imi (RSS Paylaşım) siteleri, dijital pazarlamayı etkileyebilecek bu araçlardan biridir, çünkü SEO’nun en önemli öğelerinden birini oluşturur bu öğe kısaca Backlink olarak bilinir.

Sosyal backlink yer imleri siteleri, sanal “yer imleri” kullanarak, ilgilendikleri web sayfalarını arama, keşfetme, onlardan bilgi toplama ve bilgiyi organize etmenin bir yoludur.

Makale İçerik Başlıkları

Sosyal Backlink RSS Ekleme konusunda Etkilidir

Örneğin, Pinterest’i ele alalım. Pinterest tartışmasız en popüler sosyal yer imleme sitesi. Pinterest gibi ve size anlatacağımız birkaç başka sosyal medya sitesi SEO için önemlidir.

Eğer listelenen ya da bir imleme sitesi aracılığıyla paylaşılan içeriğe sahipseniz, bu (normal bir backlink üretir sadece nofollow’dur ) aynı zamanda sitenize backlink konusunda büyük artışlar sağlayabilirsiniz.

Sosyal yer imi siteleri aynı zamanda arama motorlarından statü kazanmanın bir diğer önemli bileşeni olan kaliteli backlink oluşturmanıza yardımcı olur. Ama kanmayın.

Arama motorları bu sitelerde bağlantı sinyallerinden daha fazlasını arıyor. Sosyal yer imlerine ekleme sitelerinde hızlı bir arama yüzlerce sonuç verecektir. Peki, hangi sosyal yer imi sitelerinin buna değdiğini nasıl biliyorsunuz?

Aşağıda topladığımız favorilerimizin 50’den fazlasına göz atarak başlayın.

En İyi 23 Sosyal Backlink için Siteler

1. Twitter / twitter.com

En büyük sosyal backlink için siteler arasındadır. İçerik göndermek için aklınıza gelen ilk site olmayabilir, ancak geniş bir kitleye sahiptir ve yayınlama için verimli bir platformdur.

Pek çok insan, gelecekte ilginç ve uygun görmeye değer bulduğu bağlantılar, içerik ve görüntüler yayınlamak için kullanır.

2. Pinterest / pinterest.com

Özlü sosyal yer imi sitesi olarak Pinterest, yaklaşık yüzde 80’i kadın olan aylık ortalama 175 milyon kullanıcı tabanına sahip.

Ömrü boyunca, Pinterest’te 50 milyardan fazla pinleme yapılmış. Bundan sonrasını siz hesap edin…

3. StumbleUpon / Mix / stumbleupon.com

StumbleUpon, kısmen kullanımı çok kolay ve sezgisel olduğu için en popüler yer işaretleme sitelerinden biridir.

4. Dribble / dribbble.com

Özellikle tasarımcılar ve yaratıcı türler için go-to bookmarking sitesidir.

Grafik ve görsel tasarımlar keşfetmek istersen veya ekibinde çalışan biri varsa, Dribble biraz SEO backlink işlemi yapmak için harika bir yer olabilir.

5. Delicious / delicious.com

Delicious, içeriğinizde maksimum çekiş gücü oluşturmak istediğinizde harika bir işaretleme sitesidir.

6. Pocket / getpocket.com

Pocket kullanıcıları internette veya çeşitli uygulamalarda buldukları her şeyi tutabilirler. Bonus, bir kez Cebinizde bir şey olduğunda, erişmek için bir internet bağlantısına ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir.

7. Digg / digg.com

Harika içeriğiniz var mı? O zaman Digg de paylaşın. Digg, büyüleyici içeriklerinizi ilgi çekici bir kitleyle paylaşmak için mükemmel olan bağımlılık yaratan sosyal yer imi sitesidir.

8. Folkd / folkd.com

Folkd işaretleme sitesidir sonuçları analitik bir kompleks makine odaklı sistemden gelmediği sürece çok tipik bir arama motoru gibi çalışır benzersiz bir sosyal arama özelliği içerir.

Bunun yerine, en iyi sonuçlar, Folkd kullanıcılarının favorilerine ekledikleri kaliteli içeriği gösterir.

Bir parça ne kadar beğenilirse, sosyal aramalarında o kadar yüksek olur ve bu da ziyaretçilerini daha kaliteli içerikle birleştirmeye yardımcı olur.

9. Reddit / reddit.com

Reddit’te ne yapabilirsin? Kullanıcılar platformda paylaşılan içeriğe yorum yaparak, bunlara oy vererek veya oy kullanarak bir yer imleri listesi oluşturur. Reddit, kendi içeriğinizi hızla tanıtmak istediğinizde harika bir araçtır.

10. Fark / fark.com

Biri Fark en iyi niteliklerini kalite bağlılıkları olduğunu. Bir sosyal ağ haber sitesi olan Fark, günlük olarak oldukça fazla gönderi alır. Fakat izleyicilerine yalnızca en iyisini sunar. Bu site zayıf içerik için değil.

Ancak, yeteneğinizi sergilemeye ve trafiği kendi sitenize çekmeye hazırsanız, Fark kullanmanın tam zamanı.

11. BizSugar / bizsugar.com

Yeni başlayanlar, pazarlama ve küçük işletmeler hakkında içeriğiniz varsa, BizSugar, saygın ve küçük ölçekli profesyonellerden oluşan büyüyen bir topluluktur. Saygınlığınızı ve marka otoritenizi geliştirmenize yardımcı olacak sosyal yer imi sitesidir.

12. Slashdot / slashdot.org

Slashdot, teknoloji meraklıları için önemli bir yer imi sitesidir.

Slashdot kullanıcıları oyun, bulut bilgisayar, bilgisayar donanımı, güvenlik yönetimi ve daha fazlası hakkında içerik gönderir ve paylaşırlar.

13. We Heart / weheartit.com

Kullanıcılar farklı içerik türlerini gönderebilir ve ekleyebilir, We Heart It oldukça görseldir. Site, kullanımı kolay ve ilham vericidir. Özellikle harika görüntüleri seven herkes için.

14. Scoop.It / scoop.it

Profesyonelleri hedef alan bu site, içerik oluşturma, içerik küratörlüğü, tahmine dayalı analiz ve içerik zekası için çözümler sunar.

Scoop.It iki farklı platform sunar: Bireyler için ücretsiz bir sürüm ve işletmeler için ücretli bir sürüm.

15. Trendiee / trendiee.com

Newsvine’i seven ve kapatıldığında üzülenler için Trendiee, kullanımı süper kolay olan benzer bir platform sunuyor. Amaçları insanları trend haberlerle buluşturmaktır.

16. Diigo / diigo.com

Diigo, akademik türler için nihai sosyal yer imi sitesidir.

Eğitimciler, öğrenciler, araştırmacılar ve meraklı bir akla sahip olan herkes, kaynaklarını takip etmeyi ve paylaşmayı kolaylaştıran özellikleri sever. Diigo, istatistiklere, analitiklere veya herhangi bir sektörün araştırmasına odaklanan içerikler için mükemmeldir.

17. BibSonomi / bibsonomy.org

Pek çok işletme, pazarlama materyalinin bir parçası olarak bilimsel materyal yayınlamıyor.

Ancak, bunu yapanlar için, BibSonomy, işletmeler ve akademik türler için en son, alakalı araştırma temelli materyalleri toplamak, paylaşmak ve iş birliği yapmak için önde gelen bir sosyal yer imi sitesidir.

18. CiteULike / citeulike.org

CiteULike, bilimsel makalelerin depolanması ve düzenlenmesi için ücretsiz bir hizmettir. Web sitesi kullanıcıları otomatik makale önerilerini severler. Bu öneriler aynı zamanda içerik oluşturucularına güzel bir SEO desteği ile de yarar sağlar.

19. Pearltrees / pearltrees.com

Pearltrees’in internet tarayıcıları arasında en sevdikleri şeylerin koleksiyonlarını oluşturmayı sağlayan bir sadeliği var. Pearltrees, yeni içerik paylaşmayı kolaylaştıran bir işlevsellik ve bir platform sunar.

20. DZone / dzone.com

DZone, dünyadaki yazılım geliştiriciler için tercih edilen sosyal yer imi sitelerinden biridir. Her gün binlerce geliştirici, yazılım geliştirme dünyasındaki en son teknolojileri ve eğilimleri öğrenmek, paylaşmak ve okumak için siteye gelir.

21. Medium / medium.com

Genelde kişisel, orijinal öyküleri paylaşmak için kullanılan Larry Kim, Ortamın içeriği yeniden düzenlemek için ne kadar başarılı olabileceğini göstermiştir.

22. SlideShare / slideshare.net

Bazı SlideShare iddiaları, şaşırtıcı bir açılış konuşması veya PowerPoint sunumu oluşturduysanız, bunu SlideShare’de kullanmak isteyeceksiniz.

23. Quora / quora.com

Soru-Cevap içeriği beyin fırtınası için harika bir araştırma aracı değil, Quora, tartışmak ve takip etmek üzere geniş bir konu yelpazesiyle dolu soru-cevap tabanlı bir sitedir.

Artı 29 Adet Sosyal Backlink İçin Siteler

Listemizi tamamlamak için, işte SEO stratejinizden yararlanabileceğiniz 29 sosyal paylaşım sitesi daha. Bunlardan bazıları, zaten delicesine popüler oldukları için aşina olduklarınız olabilir, ancak listede daha az bilinen siteler de var.

24. Facebook / facebook.com

Facebook tartışmasız dünyanın en popüler sosyal ağıdır. Facebook algoritmasının organik erişimi azaltma şeklindeki değişikliklerine rağmen, yayınlanan içerik için hala önemli bir trafik kaynağı olduğunu söylemek mümkün.

25. Flipboard / flipboard.com

Flipboard, kendinize yatırım yapmaya, bilgili kalmaya ve katılmaya odaklanabileceğiniz dünyanın hikayelerini anlatıyor.

26. Feedly / feedly.com

Feedly, 15 milyondan fazla kullanıcısı olan en popüler RSS blog okuyucusudur ve çeşitli web tarayıcıları ve mobil cihazlar için haber toplayıcı olarak görev yapmaktadır.

27. Instapaper / instapaper.com

Instapaper, çevrimdışı, hareket halindeyken, istediğiniz zaman, her yerde okumak için makaleleri kaydetmenin ve saklamanın en basit yolu olarak lanse edilir.

28. Kirtsy / kirtsy.com

Başlangıçta bir içerik toplayıcısı olan Kirtsy, şimdi kullanıcıların sanat, tasarım, ürünler, pimler, fotoğraflar ve projeler üzerine odaklanmış slayt gösterileri göndermesine olanak tanıyor.

29. LinkaGoGo / linkagogo.com

LinkaGoGo 2001’den bu yana aktiftir. Dinamik yer imi araç çubukları kullanarak yer imlerini görüntülemenizi sağlar.

30. LinkedIn / linkedin.com

LinkedIn, profesyonel ağınızla iletişim ve bağlantı kurmak için tasarlanmış 500 milyondan fazla üyesi bulunan bir sosyal ağdır. Fakat sürekli kendi site linkinizi paylaşmayın ceza yiyebilirsiniz.

31. Disqus / disqus.com

Disqus, web sitelerinde tartışmayı geliştiren ve web üzerinden konuşmaları birbirine bağlayan global bir yorum sistemidir.

32 Listly / list.ly

Listly blogcuların ve yayıncıların, topluluk tarafından yaratılan en popüler 10 listeyle okuyucuları meşgul etmelerine yardımcı olur.

33. Tumblr / tumblr.com

Popüler “mikroblog” ağı olan Tumblr, kullanıcıların multimedya ve diğer içerikleri kısa formlu bir bloga göndermelerini sağlar.

34. Crazybacklink / crazybacklink.com

Crazybacklink, backlink oluşturmak isteyen siteleri barındırmaya odaklanan ücretsiz bir sosyal yer imi sitesi listesidir.

35. Dotnetkicks / dotnetkicks.com

Dotnetkicks, .NET geliştirme teknikleri, teknolojileri ve araçları konusunda uzmanlaşmış topluluk tarafından düzenlenen topluluk tabanlı bir haber sitesidir.

36. Emolinks / emolinks.com

Emolinks, web içeriğini ücretsiz olarak oluşturabileceğiniz, yayınlayabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz bir sosyal yer imi platformudur.

37. Facecool / facecool.com

Facecool, fotoğraflar, bloglar, forumlar ve etkinlikler için ücretsiz girişlere izin veren bir site.

38. MozyLink / mozylinks.com

MozyLink, içeriğin topluluk tarafından sunulup oylanabileceği basit bir sosyal yer imi – RSS ekleme sitesidir.

39. PiPiNews / pipinews.com

PiPiNews, haber, video ve görüntüleri paylaşmak isteyen herkes için bir yer işareti bağlantısı web sitesidir.

40. Sitejot / sitejot.com

Backlink İçin Siteler arasında tercih etmeniz gerekenlerden bir tanesi. Sitejot, tüm yer imlerinizi tek bir uygun yerde yönetmenizi sağlayan ücretsiz bir çevrimiçi yer imi – RSS ekleme yöneticisidir.

41. Skybacklinks / skybacklinks.com

Skybacklinks, kullanıcıların web’de bağlantı kurmasını, paylaşmasını ve link eklemesini sağlayan çevrimiçi bir hizmettir.

42. SocialBookmarkNow / socialbookmarknow.info

SocialBookmarkNow, gönderilen içerik için “anında onay” özelliğine sahip bir sosyal yer imi – RSS ekleme sitesidir.

43. SocioPost / sociopost.com

SocioPost, topluluğunun web’deki en iyi işaretlenmiş haberleri, videoları ve resimleri oylamasını sağlar.

45. TechDirt / techdirt.com

TechDirt, kullanıcıların kendi hikayelerini yayınlamalarını sağlayan çevrimiçi bir haber bloğudur.

46. ​​Tracky / tracky.com

Tracky, herkesin projeleri sosyalleştirmesine ve tüm dijital “eşyalarını” saklamasına olanak tanıyan bir sosyal iş birliği ve proje yönetimi aracıdır.

47. Zypid / zypid.com

Zypid, en sevdiğiniz web bağlantılarını kaydetmek ve paylaşmak için yer sağlayan sosyal yer imi – RSS ekleme sitesidir.

48. MetaFilter / metafilter.com

MetaFilter, herkesin bir bağlantıya veya yorumuna katkıda bulunabileceği bir topluluk blogudur.

49. AixinDashi / aixindashi.org

AixinDashi, makalelerin web üzerinden ücretsiz gönderilmesini sağlayan bir yer imi – RSS ekleme sitesidir.

50. BookMarkBook / bookmarkbook.org

BookMarkBook standart bir ücretsiz yer imi – RSS ekleme sitesidir.

51. Bookmarkfeeds / bookmarkfeeds.com

Bookmarkfeeds, kullanıcıların makale yer imlerini dünyanın her yerinden göndermelerini sağlar.

52. BookmarkMaps / bookmarkmaps.com

BookmarkMaps, üyelerin makale göndermesini ve en çok oy alan içeriği Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarla paylaşmasını sağlayan bir yer imi hizmetidir.

Sosyal yer imi, markanızın çevrimiçi varlığını oluşturmak için kullanabileceğiniz en etkili araçlardan biridir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu