Teknoloji

Huawei Watch GT 2 İnceleme! Fiyatı Performans ve Özellikleri

Huawei Watch GT 2 Detaylı İnceleme!

Huawei Watch GT 2 İnceleme! Fiyatı Performans ve Özellikleri… Huawei Watch GT 2 Smart Watch / akıllı saat Huawei Watch GT’nin Devamı olarak piyasaya sürüldü. Başlıca odak noktası, telefonunuzu kullanmadan mesajlarla ve bildirimlerle uğraşmanıza olanak tanıyan çok işlevli bir cihaz olmaktan ziyade spor takibidir.

Huawei Watch GT 2 Nedir?

huawei watch gt 2 nedir - Huawei Watch GT 2 İnceleme! Fiyatı Performans ve Özellikleri
Huawei Watch GT 2 Nedir?

İşletim sistemi Huawei’nin kendi markası olan Lite OS olarak geliyor. İncelemekte olduğumuz sürümün 46 mm’lik bir gövdesi var, ancak 42 mm’lik bir model de mevcut.

Huawei Watch GT 2 akıllı saat tasarımı ve ekranı salonda veya dışarıda yapacağınız spor etkinliklerinde kullanılmak için uygundur

Huawei Watch GT 2, dairesel bir yüze ve Apple Watch Series 5 veya Xiaomi Mi Watch’ın yuvarlak kenarlı kare görünümünün aksine geleneksel bir akıllı saat gibi iki krona sahip. Spor salonundaki egzersizinizi izlemeye uygun olmasının yanı sıra daha resmi, sağlam ve akıllı bir yapıya sahiptir. Bu, aynı fiyat noktasındaki birçok özel fitness takipçisinden daha şık olmasını sağlar.

Minimalistten komplikasyonlarla dolu olanlara kadar cihazınızı kişiselleştirmek için seçebileceğiniz 14 farklı huawei akıllı saat yüz tasarımı bulunmaktadır.

Huawei Watch GT 2 Ekran Özellikleri

huawei watch gt 2 ekran ozellikleri - Huawei Watch GT 2 İnceleme! Fiyatı Performans ve Özellikleri
Huawei Watch GT 2 Ekran Özellikleri

huawei akıllı saat AMOLED ekranı 462 ppi piksel yoğunluğuyla 1.4 inç ölçer. Güçlü renkler ve düzgün parlaklık düzeyi gösteren hoş ve keskin bir ekran. Ancak, her zaman açık bir ekran özelliği olmaması gerçeği hayal kırıklığı yaratıyor. Kullanılmadığı zaman, ekran kapanır ve uyanmak için kolunuzu hareket ettirmeniz veya yan taçlardan birine dokunmanız gerekir.

Ne yazık ki, bu, bileğinize basit bir bakışla zamanı söyleyemeyeceğiniz anlamına gelir, bu da sinir bozucu bir durumdur, çünkü bu kronometrenin esas amacı budur.

Huawei Watch GT 2 pil, performans ve özellikler

huawei watch gt 2 pil performans ozellikleri - Huawei Watch GT 2 İnceleme! Fiyatı Performans ve Özellikleri
Huawei Watch GT 2 pil, performans ve özellikler

İyi pil ömrü ve problemsiz dokunmatik ekran etkileşimi… Bekleme moduna geri dönen bir ekrana sahip olmanın en iyi tarafı inanılmaz pil ömrü dür. Huawei akıllı saat , Watch GT 2’nin tek bir şarjla iki haftaya kadar dayanabilmektedir. Çeşitli platformlarda yapılan testler sonucunda bu inanılmaz özelliği görebildik.

Şarj etmeye ihtiyaç duymadan çok uzun bir süre dayanacağını bilmek inanılmaz derecede rahatlatıcı. Spora çıkarken acaba bitecek mi kaygınız olmayacak en azından iki haftalık süre zarfı içerisinde.

Watch GT 2 Menü ve Tuş kombinasyonları

huawei watch gt 2 menu tus kombinasyonlari - Huawei Watch GT 2 İnceleme! Fiyatı Performans ve Özellikleri
Watch GT 2 Menü ve Tuş kombinasyonları

Performansı kanıtlanmış çabuk ve fiziksel ara yüz kullanım açısından, test edenlerin tam puanını aldı. Saatin yüzünde iki ana kron var ve bunlardan biri ana menüyü diğeri ise varsayılan olarak egzersiz menüsünü getiriyor; ikincisi, farklı bir işleve kıs ayol olarak yeniden gönderilebilir bir ayrıcalığa sahip.

Faaliyetin geri kalanına dokunmatik ekran etkileşimi yoluyla erişilebiliyor. Terli parmakların yoğun bir antrenmandan sonra operasyonel sorunlara neden olabileceğinden korkabilirsiniz, fakat yapılan testler sonucunda hiçbir problem ile karşılaşılmadı.

Watch GT 2 Telefon Özelliği

huawei watch gt 2 telefon ozelligi - Huawei Watch GT 2 İnceleme! Fiyatı Performans ve Özellikleri
Watch GT 2 Telefon Özelliği

Ara yüzde gezinmek kolay ve smartwatch / akıllı saat deneyimini eksiksiz bir biçimde yaşayabiliyorsunuz. Telefonunuzda telefon görüşmesi bildirimleri alabilirsiniz; bu yararlıdır ve gün boyunca fitness ile ilgili birkaç bildirim alırsınız (adım sayısı, kalp atış hızı v.s). Ancak, saatlere mesajlarla cevap veremezsiniz. Yine de antrenmanınızı ilerletmek ve müzik depolamak için 4 GB kapasiteyi kullanabilirsiniz.

Watch GT 2 İşletim Sistemi

huawei watch gt 2 isletim sistemi - Huawei Watch GT 2 İnceleme! Fiyatı Performans ve Özellikleri
Watch GT 2 İşletim Sistemi

Huawei’nin kendi Lite işletim sistemine dayalı yazılımın bir uygulama mağazası yok bundan dolayı saatinize yeni uygulamalar indiremezsiniz. Önceden yüklenmiş uygulamalara mecbursunuz. Neyse ki, bu tam triatlonu kapsayan egzersiz takibinin yanı sıra kronometre ve el feneri gibi pratik çoğu temel özellik zaten mevcut.

Bununla birlikte, Apple Watch’un çok yönlülüğü ya da bazı Wear OS cihazlarının gelişmiş özellikleri tam anlamıyla bulunmuyor.

Huawei Watch GT 2 fitness takibi

Huawei Watch GT 2 fitness takibi - Huawei Watch GT 2 İnceleme! Fiyatı Performans ve Özellikleri
Huawei Watch GT 2 fitness takibi

Huawei akıllı saat koşu, yüzme, bisiklete binme ve triatlon disiplinleri de dahil olmak üzere birçok farklı egzersizi izleyebilir. Koşmak için saat takarken, GPS’in mesafe ve tempo hesaplamalarında süper doğrulukta olduğunu göreceksiniz.

Egzersiz sırasında yüksek performansınızı sesle ilan eden bir konuşmacıya sahip. Böylece her kilometrede, bir ses, kalp atış hızınızı bildirir. Bu özelliği sürekli ekrana bakmaktan daha yararlı bulacaksınız.

Çok fazla umursamadığım bir diğer özellik de siz koşarken sizin için kalp pili gibi davranan bir “sanal koşucunun” eklenmesi; ancak bazıları bunu yararlı bir motive edici etki olarak bulabilirler.

Olumlu tarafı, saat dokunsal bir geri bildirim ve ekranda sürekli olarak ve maksimum kalp atış hızını aştığınızı gösteren bir ekran bildirimi yoluyla sizi uyarmasıdır. Buna bağlı olarak kalbinizdeki gerginliği azaltmak ve egzersiz sonrası iyileşme hızını artırmak için egzersiz alışkanlıklarını değiştireceksiniz.

Huawei akıllı saat aynı zamanda 7/24 kalp atış hızı takibi özelliği ile diğer yüksek performanslı akıllı saatlerle eşleşiyor. Withings Move EKG tarafından bile sunulan elektrokardiyogramı aynı fiyat aralığında sunmuyor.

Huawei akıllı saat Uyku izleme Özelliği

Bu özellik hala şok edici bir şekilde Apple Watch Series 5 tarafından desteklenmiyor. Watch GT 2 bu özelliği kullanıyor. Hatta diğer özellikleri gizleyebilen sürekli olmayan uyku düzenlerini bile güvenilir bir şekilde tanımlayabilir. Fakat yapılan bir geri bildirimde öğle yemeği molasını kestirmek olarak yanlış tanımladığı vurgulanmış.

Tamamlayıcı uygulamalarına tamamen bağımlı olan bazı saatlerden farklı olarak, kullanışlı olan telefonunuzu çıkarmanıza gerek kalmadan saatin üzerindeki fitnes göstergelerine göz atabilirsiniz. Telefon uygulamasının kendisi, Huawei Health, amatör sporcuların yanı sıra profesyonelleri de tatmin edecek çok açık ve bilgilendirici bir arayüze sahip.

Huawei Watch GT 2 Alınır mı?

Sağlam fitness özelliklerine sahip akıllıca tasarlanmış bir saat arıyorsanız, bu iyi bir fiyat için iyi bir seçenektir. Ancak, hareket halindeyken yönetici ile başa çıkmanıza izin verecek gerçek bir smartwatch’ın daha fazla rahatlığını istiyorsanız, gereksinimlerinize daha uygun birkaç saat bulabilirsiniz.

Karar

Bu, ek bir akıllı telefon olarak işlev görebilen, şarkı söyleyen, dans eden bir akıllı saat değildir, ancak bir spor izci olarak da işe yarar ve rekabetçi fiyata vurgu yapan birinci sınıf bir tasarıma sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu