full screen background image
Search
Monday 19 November 2018
  • :
  • :

Whatsapp Web İle Gelen Yeni Güncelleme Olumsuz Tepkiler Alıyor

Whatsapp Web Yeni Güncelleme İle Kullanıcıları Kızdırdı

whatsapp-web-yeni-guncelleme-olumsuz-tepki

Whatsapp Web tarafını çoğumuz kullanmışızdır. Bilgisayar başındayken telefondan yazmaya uğraşmak yerine whatsapp web e gireriz ve anlık yazışmalarımızı sohbetlerimizi bilgisayar klavyemiz aracılığı ile daha kolay bir şekilde yaparız. Buraya kadar zaten sorun yok. Gayet kullanışlı bir arayüz ve uygulama. Fakat bu gün gelen bir güncelleme var ki sosyal medya da büyük tepkiler almış durumda.

Yeni güncelleme ile birlikte, Whatsapp Web de oturum açtığınız da Telefonunuzda bir bildirim beliriyor ve whatsapp web de oturum açtığınızı bildiriyor ve bu bildirim siz oturumu kapatana kadar gitmiyor. Bunun yan etkileri yok mu var tabiki. Yukarda bir bildirim sürekli açık kalıyor ve bir süre sonra sinir bozucu bir hal alabiliyor. O bildirimin varlığına o kadar alışıyorsunuz ki bir süre sonra diğer bildirimleri de görmemeye başlıyorsunuz.

whatsapp-web-guncellemeBenim Tahminim tabiki güvenlik yönünde yapılan bir güncelleme oluşu arkadaşlar. Whatsapp’ın resmi sitesini girdiğimiz de ( https://www.whatsapp.com ) Güvenlik Menüsünde zaten güvenliğe ne kadar önem verdikleri görülüyor. Lakin Resmi sitede bu güncelleme ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmayışı özellikle de dikkat çekiyor.
Aslında Güvenlik olayını bu şekilde abartmadıklarını düşünüyorum. Sizde bir düşünün. birisi işyerinde bir an olsun telefonunuzu eline aldı. whatsapp web e girmesi saniyeler sürer ve sizin bundan haberiniz olmaz. Ruhunuz bile duymaz 🙂 Bu yönden güzel fakat. Telefona gelecek olan bildirimin en azıdnan kapatılması gerekiyor.

Peki bu telefona Gelen bildirimle ne yapabiliyorsunuz. Üzerine tıkladığınızda hangi bilgisayardan giriş yapıldığını size söylüyor ama whatsapp web i oradan kapatamıyorsunuz bu da bir dezavantaj olmuş, zannedersem bu özelliği de ekleyeceklerdir.

Sosyal medya kullanıcılar Android’e gelecek yeni güncelleme ile bu sorunların halledilmesini istiyorlar. Önümüzdeki süreçte bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini göreceğiz.

Keyifli günler dileriz.avatar

Yazar; 15 yıllık web & grafik tecrübesiyle çeşitli bakanlıkların web projelerinin yanı sıra, ünlü giyim firmalarının da (crispino, formenti, MXC Sports ... v.s ) web tasarım ve yazılımları ile birlikte 1000'i aşkın referans ile, Müşteri memnuniyetine devam ediyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Magento Themes