full screen background image
Search
Monday 10 December 2018
  • :
  • :

Vodafone Arena Son Durum Ne ? ne Zaman Bitecek ?

Hürriyetin haberine göre Beşkitaş başkanı Fikrey ORMAN “Vodafone Arena stadının yapımına bu güne kadar harcanan paranın 100 milyon Lira” olduğunu açıkladı.  1 yıl önce temeli atılan stadyumun bittiğindeki maaliyeti yaklaşık 225 milyon lira olacak.
Temelleri 1 yıl evvel atılan stadın dün çatısına başlanması ve çatı direklerinin dikilmeye hazır hale gelmesi ile Fikret orman ve diğer yöneticiler stadda kurban kestiler.

Mali Sıkıntılar var

Mali sıkıntıların bazı gelişmelere engel olduğunu söyleyen orman, Diğer takımların projelerine devlet desteği olduğunu ve yine tüm takımların mali zorluklarla mücadele ettiğini söyledi, Ferrari ye 20 milyon lira verdiklerini 5 milyon lira daha vermeleri gerektiğini söyleyen orman böyle büyük maliyetli bir projeyle birlikte futbolcularında maaşlaırnı  vermeleri gerektiğini ve imkanların kısıtlı olduğunu açıkladı.

Kombine loca ve koltuk satışlarının yaklaşık 80 milyon lira olduğunu söyleyen Fikret orman 2 sene gibi bir zamanda Stadyumun yapımına harcanan paranın koltuk satışlarıyla birlikte temin edileceğini yani stadyumu 2 yıllık gelirle yapmış olacaklarını açıkladı.

Artık açılış tarihi yok

Yaşadıkları ekonomik zorluğun takımı sıkıntılı süreçlerden geçirdiğini söyleyen Fikren Orman 26-Aralık-2013 Tarihinde temelleri atılan Vodafone Arena stadyumu için tam olarak 100 Milyon lira harcandığını ve stadyumun çatı kısmına geçildiğini buna göre Bir tarih fikri edindiklerini ama bunu Kamuyla paylaşmayı düşünmediklerini söyledi.

Stadyum Maliyetini karşılayacak

  • Stadyum yapımlarında standart dünya geneli koltuk maaliyeti 2Bin Euro dur.
  • Böyle olunca da Vodafone arena stadyumunda bulunan 41903 koltuğun maliyeti 84Milyon Euro Oluyor
  • Beşiktaş yönetiminin Vodafone Arena Stadyumunu bitirme bütçe planıda tam olarak 84Milyon Euro
  • 26 Aralık 2013 Tarihinde Temel atılırken de hedef maliyet 80 ila 90 Milyon Euroydu
  • Başkan Orman Stadyumun tamamlanması ile Beşiktaşın kasasına girecek paranın yaklaşık (Yıllık) 60 milyon Euro Olacağını Söyledi

vodafone-arena-bittiginde

 

Kaynak: Hürriyetavatar

Yazar; 15 yıllık web & grafik tecrübesiyle çeşitli bakanlıkların web projelerinin yanı sıra, ünlü giyim firmalarının da (crispino, formenti, MXC Sports ... v.s ) web tasarım ve yazılımları ile birlikte 1000'i aşkın referans ile, Müşteri memnuniyetine devam ediyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Magento Themes