full screen background image
Search
Monday 10 December 2018
  • :
  • :

Apple ios8 ile gelen yenilikler

ios 8 ile gelen yenilikler

Yeni ios 8 sürümü ile sağlığınızdan, aile içerisindeki iletişiminize kadar herşey düşünülmüş diyebilirim. Bunlara kısa başlıklar halinde değinecek olursam.

Fotoğraf çekmeyi hiç bu kadar sevmemiştiniz.

tel1

Apple fotoğraf ve video olayına daha ince bir işçilikle yaklaşmış diyebilirim. Fotoğraflarınızı nasıl çekerseniz çekin, makineniz ışığı, parlaklığı, doygunluğu, bulunduğunuz ortama göre sizin için düzenleyecek ve hatta çekimi yaptıktan sonra ufuk çizgisini bile otomatik ayarlayabilecek. Yeni fotoğraf filtreleri de başlı başına harika görünüyor. siyah beyaz, mono, tonlu, kron, kara film, soluk gibi tonlamalarla resimlerinize yeni kimlikler kazandırabilirsiniz.
Kameraya getirilen yeni hızlandırılmış video özelliği ile gün doğumundan, denizin dalgalanışına, beyoğlunun yoğun kalabalığından bir pazar yerine kadar her yerde kullanabileceğiniz hızlandırılış videolar çekebilirsiniz, tek yapmanız gereken kameranızı hızlanrılmış video konumuna almak ve sabitlemek, kameranız sizin için belli aralıklarda çekim yapacak ve olayları daha hızlı görebileceksiniz. Kim bilir belki de bir haber programının giriş videosunu bile yapabilirsiniz.

ios 8 de Mesajlaşmak Daha Eğlenceli

mesaj1

 

 

Mesajlaşırken, karşınızdakine sesinizi, gülüşünüzü, ya da etrafınızdaki sesleri dinletme istiyorsanız bu, bir dokunuş kadar uzağınızda olacak. Video olayında da durum aynı, sokak sanatçılarına denk geldiniz ve gösterileri ilginizi çekti, anında arkadaşlarınızla, ailenizle veya sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.
Hafta sonu tv de güzel bir maç var ve arkadaşlarınızı evinize davet etmek istiyorsunuz. Yada; Konsere gitmek için arkadaşlarınızla haberleşmeniz gerek. Bunlar için tek tek aramanıza ya da mesajlaşmanıza gerek yok. GrupMesaj özelliği ile arkadaşlarınıza aynı anda duyuru yapabilir, o anda yoğun sanız sessiz mod ile mesajları daha sonra okumak için bekletebilirsiniz.

Konum bilginizi merak edenler için iyi sizin için kötü haber 🙂 anneniz nerede olduğunuzu merak ediyor ve sizden konum bilgisi istiyor. tek mesajla harita üzerinden süre sınırı olmadan konum paylaşabilirsiniz.
Arkadaşınızla mesajlaşmanız sırasında bir çok video ve resim aldınız ve bir süre sonra bunlara tekrar bakmak istediniz. “şimdi eski mesajlara tek tek gidip onları aramakta çok sıkıcı” Der gibisiniz. Üzülmeyin, ios 8 o mesaj ve videoları tek seferde görmeniz içinde size yenilikler sundu

Artık; Bildirimleri yanıtlamak için, o an açık olan uygulamayı kapatmanıza gerek yok !

tel3

Ailenizle doğum günü resimlerinize bakıyorsunuz ve face den yeni bir bildirim geldi, ya da yeni bir e-posta, ya da o güne tarih verdiğiniz bir anımsatma mesajı. resimleriniz den çıkmadan ya da o an hangi uygulamayla meşgulseniz, kapatmadan bildirim kutucuğunuz dan bildirimlerinize bakabilir ve yanıtlayabilirsiniz.

Ve Diğer Özelliklerden Satır Başları

tel4

Aile üyelerinizden birisi iTunes veya AppStore dan bir uygulama satın aldı. Bu uygulamayı szinle kolayca paylaşabilir.
İstediğiniz belge türünü aygıtınız da açabilir ve rahatlıkla çalışabilirsiniz. PDF ler de dahil ofis araçlarının kullanımı gerçekten çok rahat ve pratik.
Fitness ve sağlık uygulamalarınız, nabız ve kalp atış panelleriniz artık birbirleriyle iletişim içindeler ve sizi sağlıklı tutmak için hiç durmadan çalışıyorlar.

Kısacası, Apple kendini ios 8 ile aşmış durumda. Kullananlara ve kullanacaklara şimdiden keyifli deneyimler dilerim.avatar

Yazar; 15 yıllık web & grafik tecrübesiyle çeşitli bakanlıkların web projelerinin yanı sıra, ünlü giyim firmalarının da (crispino, formenti, MXC Sports ... v.s ) web tasarım ve yazılımları ile birlikte 1000'i aşkın referans ile, Müşteri memnuniyetine devam ediyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Magento Themes