full screen background image
Search
Sunday 9 December 2018
  • :
  • :

Afrinde Hastahane Vuruldu İddiası

Afrin’de hastane vuruldu haberi asılsız çıktı

Uluslararası ajansların, yerel kaynaklardan edindikleri bilgilerle hareket ederek “Türkiye’nin Afrin’de bir hastaneyi vurduğu ve ölenlerin olduğu” haberini yapması üzerine TSK resmi twitter hesabından “hastane bombalandığına dair haberler gerçek dışıdır” açıklamasını yayınladı.

Fransız haber alma ajansı AFP, Kürt Kızılay görevlilerinin hastanenin vurulduğuna dair haberleri doğruladığını ancak ölü ve yaralılar hakkında bilgi verilmediğini bildirmişti.

AFP’ye konuşan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin müdürü Rami Abdel Rahman, konu hakkında “aralarında iki hamile kadının da bulunduğu 16 sivil hayatını kaybettiğini” demişti.

İngiliz Reuters haber alma ajansı da yaptığı “hastane vuruldu” haberini Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin yapmış olduğu açıklamaya dayandırıyor.

Çıkan haberler üzerine TSK’nın resmi twitter hesabında şu açıklamaya yer verildi:
“Türk Silahlı Kuvvetleri tarafında Afrin’de hastane bombalandığına dair haberler gerçek dışıdır. Zeytin Dalı Harekâtı sivil/masumlara ve çevreye kesinlikle zarar verilmeyecek şekilde icra edilmektedir”

Türkiye’de bulunan yetkililer, daha önce dile getirilen sivil ölümü haberleriyle ilgili “propaganda” açıklamasında bulunmuş, “sivillerin korunması için her türlü önlemin alındığını” belirtmişti.avatar

Yazar; 15 yıllık web & grafik tecrübesiyle çeşitli bakanlıkların web projelerinin yanı sıra, ünlü giyim firmalarının da (crispino, formenti, MXC Sports ... v.s ) web tasarım ve yazılımları ile birlikte 1000'i aşkın referans ile, Müşteri memnuniyetine devam ediyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Magento Themes