full screen background image
Search
Sunday 9 December 2018
  • :
  • :

17 Aralık Kapsamında Zaman Gazetesi ve Polis Teşkilatında Gözaltı

17 Aralığı Artık ilkokuldaki çocuklar bile biliyor ve sanırım bu daha çooook seneler konuşulacak bir konu. Peki neydi 17 aralık yolsuzluk ve rüşvet olayları ve sonrasında gelen operasyonlar.

17-aralik-bakan2012 Eylül ve 2013 şubat aylarında yapılan çeşitli ihbarlarla 17 Aralık 2013 tarihinde Cumhuriyet Savcısı Celal KARA’nın talimatıyla İstanbul emniyet müdürlüğü organize suçlarla mücadele ve mali şube müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonlardı 17 aralık. Bu operasyonlar kapsamında İş adamları, Bürokratlar, Banka müdürleri, kamu görevlileri ve 4 Bakanında aralarında bulunduğu kişiler “Görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet kara para aklama, kaçakçılık” suçlamalarından gözaltına alınmış veya haklarında soruşturma kararı çıkarılmışmıştır.

Daha sonra 17 aralığın öne çıkan isimlerinden Ali Ağaoğlu ve Rıza sarraf gibi iş adamları hükümetin de baskısıyla serbest bırakılmış bakanlar ve haklarındaki soruşturmalar durudurulmuş, ardından gelen operasyonlarla soruşturmayı açan ve yürüten kişilere gözaltılar başlamış, basın susturulmuş ve Tüm dünyanın gözü önünde bir AKLANMA çabasına girilmiştir.

Olayın ardından bir (1) sene geçmesine rağmen bir türlü unutulmayan 17 Aralık Yolsuzlukla mücadele olayları bu geçen bir senelik süre zarfında Tapelerle Fuat Avnilerle anlatılmaya çalışılmış doğrular HUKUKLA değil bu yollarla insanlara duyurulmaya çalışmıştır.  Peki Buradaki tezatlık Kimsenin gözüne çarpmadımı ?

hani biz Hukuk devletiydik Ya (!) Zamanında Başyoz ve Ergenekon olaylarına alkış tutanlar, Askeri vesayeti istemiyoruz Darbeci Zihniyete hayır17-aralik-skandal diyenlere söylüyorum. Madem biz Hukuk devletiydik ve balyozla, ergenekonla içimizdeki darbecileri yokettik ve Hukuk yerini bulduysa. 17 Aralıktaki bu kaçış ve sindirme operasyonları dikkatinizi çekmiyormu. Adı gibi Alnınında AK olduğunu söyleyen kardeşlerimize sormak istiyorum. Madem hırsızlık ve yolsuzluk olayları olmadı neden HUKUK a burada da güvenemiyorsunuz ? Yoksa Hukuk sadece sizin içinmi yaratıldı, Hukuk sadece sizi korumak içinmi var bu Ülkede ?

Bu Gün 14 Aralık 2014 Pazar ve sabah televizyonu açtığımızda hiçde şaşmadığımız haberleri gördük, Zaman gazetesi başta olmak üzere emniyet müdürlerinden normal polislere kadar tutuklamalar başlatılmış HUKUK TÜRKİYESİNDE. Aklıma hemen 2 gün önce facebook ta gördüğüm bir haber geldi aklıma. “Öğrencinin Birisinin çantasından hırsız yazısı çıkmış ve savcılık SAYIN Tayyip Erdoğan’a Hakaret ettiği gerekçesiyle öğrenciyi tutuklamış” 🙂 Gülmemek elde değil 🙂 Yahu hiç kimse düşünmüyor mu bu çocuk hırsız yazısını sadece Tayyip Erdoğan içinmi koymuş çantasına ve SAYIN tayyip erdoğan demiyormu SAYIN savcıya “Sen bana hırsızmı demek istiyorsun neden bu sebepten tutukladın adamı” diye ?

Maalesef Ateş Düştüğü yeri yakıyor ve önümüzdeki günlerde neler olacak hep  birlikte göreceğiz.

http://www.haberler.com/gulen-hareketinin-eski-2-numarali-ismi-fuat-avni-6774210-haberi/
http://tr.wikipedia.org/wiki/17_Aralık_yolsuzluk_ve_rüşvet_soruşturması
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/162153/Bilal_i_kurtaran_duzenleme_iptal.html
http://www.zaman.com.tr/gundem_binler-ekrem-dumanliyi-boyle-ugurladi_2264244.html


avatar

Yazar; 15 yıllık web & grafik tecrübesiyle çeşitli bakanlıkların web projelerinin yanı sıra, ünlü giyim firmalarının da (crispino, formenti, MXC Sports ... v.s ) web tasarım ve yazılımları ile birlikte 1000'i aşkın referans ile, Müşteri memnuniyetine devam ediyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Magento Themes